Ve stínu afrických hvězd. 4 čeští fotbalisté, kteří patří k důležitým postavám Vyškova

Druhé fotbalové lize kraluje Vyškov. Tedy tým, který je plný afrických fotbalistů.

Vyškov má na soupisce hráče z Burundi, Toga, Zambie nebo Ugandy. Vyškovští Afričané jsou velmi kvalitní a patří k oporám týmu. Mezi důležité postavy se však řadí i čtyři čeští hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Stejskal

Bez názvu.jpg

Brankář Jan Stejskal patří Slavii, v Edenu ovšem panuje obrovská konkurence, a tak v létě odešel na hostování do Vyškova. Šestadvacetiletý gólman se v týmu stal jedničkou a své spoluhráče na podzim mnohokrát podržel. Ve dvanácti zápasech vychytal šest čistých kont.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Filip Štěpánek

Filip Štěpánek.jpg

Čtyřiadvacetiletý obránce přišel do Vyškova v roce 2021 ze Zlína. V druholigovém týmu patří k oporám, letos naskočil do 16 zápasů, dal tři góly a přidal dvě nahrávky. Jako jeden z mála českých hráčů se drží v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Lahodný

Lukáš Lahodný.jpg

Lukáš Lahodný vstoupil do sezony skvěle. Osmadvacetiletý záložník, který dříve hrával za Blansko, zahájil ročník v základní sestavě a v úvodních třech zápasech zapsal tři asistence. Poté přidal ještě jednu, ze zahajovací jedenáctky ale vypadl. Na plac se však dostane v každém utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Ondřej Vintr

Ondřej Vintr.jpg

Bývalý záložník Zbrojovky nebo Líšně to má v konkurenci kreativních afrických fotbalistů složité. Do základní sestavy v současné době nepatří, na hřišti ale bývá pravidelně. Šestadvacetiletý Ondřej Vintr Vyškovu na podzim pomohl třemi góly a jednou nahrávkou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud