Ve společnosti hvězdného Bedarda. 4 Češi, kteří by se mohli potkat v Chicagu

Chicago Blackhawks půjde do příští sezony NHL v čele s hvězdným Connorem Bedardem. A třeba i s několika Čechy.

Zklamání z bídné sezony vystřídalo nadšení. Chicago v draftu NHL ulovilo hvězdného Kanaďana Connora Bedarda, který má tým dostat na úplně jinou úroveň. S organizací Blackhawks jsou aktuálně spojeni i čtyři čeští hokejisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Petr Mrázek

Petr Mrázek Chicago.jpg

Jednatřicetiletý rodák z Ostravy v NHL začínal v Detroitu. Pak chytal za Philadelphii, Carolinu, Toronto a poslední rok byl v Chicagu. Nevyhnuly se mu zdravotní problémy, přesto nakonec naskočil do 39 duelů a úspěšností zákroků se přiblížil k 90%. V Blackhawks s ním počítají i nadále. Pokud Petr Mrázek bude fit, měl by být jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jiří Felcman

Jiří Felcman.jpg

Příliš se nepočítalo s tím, že by se Jiří Felcman mohl dostat do první stovky letošního draftu NHL, nakonec se tak ale stalo. Osmnáctiletý útočník šel na řadu ve třetím kole, jako 93. v pořadí, kdy na něj ukázalo Chicago. Mladý centr v žákovských kategoriích hrál za Hradec Králové, několik posledních let ale působí ve švýcarském Langnau.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Marcel Marcel

Marcel Marcel.jpg

Téměř dvoumetrový a 110 kilogramů vážící útočník byl členem stříbrné české party na posledním juniorském světovém šampionátu. Devatenáctiletý Marcel Marcel dal na turnaji dva góly a přidal čtyři nahrávky. V ročníku 2021/22 debutoval v extralize za Plzeň, loni už hrál v QMJHL za Gatineau Olympiques. Byl hodně vidět a celkově posbíral 40 bodů. Jendou se může dostat až do NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Teplý

Michal Teplý.jpg

Dvaadvacetiletého útočníka Chicago získalo v draftu 2019. Účastník dvou juniorských světových šampionátů má za sebou tři roky v AHL, z Rockfordu by se však rád posunul výš. V posledním ročníku na farmě Michal Teplý posbíral dohromady i s play-off 28 bodů, do NHL však dosud nenakoukl.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud