Ve Spartě pohořel, v Polsku zářil. Jak se v cizině daří Paixaovi, Jankovi a spol.?

V základní sestavě Sparty vládnou cizinci. K oporám týmu patří Guélor Kanga, Nicolae Stanciu či Benjamin Tetteh. Spousta dalších hráčů se zahraničním pasem, kteří se na Letné nedávno objevili, už ale v klubu nepůsobí.

96580009.jpg
Jak se daří cizincům, kteří hráli ještě nedávno za Spartu? (Foto: Profimedia.cz)

V posledních letech se ve Spartě vytvořila početná zahraniční legie. Tu začal budovat už trenér Zdeněk Ščasný, na kterého navázal Andrea Stramaccioni. Ten přivedl například Ria Mavubu, který nedávno ukončil kariéru. A kde jsou nyní další cizinci, kteří ve Spartě pohořeli? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 9

Jonathan Biabiany

Jonathan Biabiany SParta 2.jpg

Trenér Andrea Stramaccioni o něj před rokem hodně stál. Jonathana Biabianyho nakonec z Interu Milán skutečně předvedl, francouzský křídelník ale moc nepřesvědčil. Se Spartou se dokonce dostal do sportu a v létě se vrátil do Interu. Na San Siru však nezůstal a za 1,5 milionů eur přestoupil do Parmy, moc prostoru ale zatím nedostává.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Kehinde Fatai

Kehinde Fatai 2.jpg

Nigerijský útočník měl ve Spartě snový úvod. Na podzim v ročníku 2015/16 si vybojoval místo v základní sestavě a nastřílel osm ligových branek. Jenže na jaře ho forma opustila a Kehinde Fatai po roce opustil Letnou. Forvard se zkušenostmi z Rumunska či Belgie zamířil do ruské Ufy a v létě přestoupil do Minsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Marc Janko

Marc Janko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Sparty před rokem přišel jako velká posila. Měl se stát novou palebnou silou, jenže bývalý forvard Salcburku či Basileje selhal. Na podzim dal jediný gól a Sparta se ho rychle zbavila. Zkušený rakouský útočník odešel do Lugana, ani tam se mu ale letos moc nevede. V šesti zápasech se dosud neprosadil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Francis Litsingi

Francis Litsingi.jpg

Ex-teplického „Frantu“ si kouč Ščasný přivedl ze Stínadel, na Letné se ale Francis Litsingi příliš neprosadil. Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník z Konga přišel do Sparty v létě roku 2015, na podzim ale naskočil jen do pěti zápasů a následně odešel do Turecka. Poté se objevil také v Brně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý kamerunský záložník byl jednou z mnoha posil, kterou před rokem přivedl Andrea Stramaccioni. Na začátku nastupoval v základní sestavě, rychle z ní ale vypadl a na jaře zamířil na hostování zpět do Met. V létě se vrátil na Letnou, místo v kádru ale nezískal a aktuálně hostuje v týmu Maccabi Haifa.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Marco Paixao

MArco Paixao.jpg

Měl být posilou jako hrom, nejlepším ligovým kanonýrem a motorem na cestě za titulem. Jenže odvážná prohlášení vystřídala realita a Marco Paixao se z Letné rychle pakoval. Odehrál jen tři ligové zápasy, na hřišti strávil 134 minut a v polovině sezony 2015/16 odešel do polského Gdaňsku. Loni dal 16 ligových branek a nyní pálí v tureckém klubu Altay. V sedmi zápasech se trefil už šestkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Herolind Shala

Herolind Shalla.jpg

Norský rodák, který reprezentuje Albánii, přišel do Sparty na začátku roku 2015, zasáhl však jen do tří duelů a už po půl roce odešel na hostování do Liberce. Pod Ještědem se mu dařilo, nastupoval v základní sestavě a v průběhu ročníku vstřelil šest branek.

Sparta ho už ale nechtěla a šestadvacetiletý Herolind Shala zamířil do turecké Kasimpasy. Moc prostoru však nedostal a odešel do Dánska. V létě posílil norský Start.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Markus Steinhöfer

Marcus Steinhofer.jpg

Měl být náhradou za Pavla Kadeřábka, dvaatřicetiletý Markus Steinhöfer, který prošel Bayernem Mnichov a s Basilejí hrál Ligu mistrů, ale na Letné naprosto pohořel. Během podzimu naskočil k sedmi zápasům, z toho byl pětkrát v základní sestavě, ve Spartě s ním však nebyli vůbec spokojeni. V lednu 2016 zamířil do bundesligového Darmstadtu a v září posílil Eichstätt z nižší německé soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud