Ve službách Zlatých rytířů. Tři čeští hokejisté, kteří mají v kapse smlouvu s Las Vegas

Ve službách Zlatých rytířů. Tři čeští hokejisté, kteří mají v kapse smlouvu s Las Vegas

Ve službách Zlatých rytířů. Tři čeští hokejisté, kteří mají v kapse smlouvu s Las Vegas

Hokejový klub z Las Vegas vstoupil do kolotoče NHL v sezoně 2017/18. Aktuálně za něj žádný český hokejista nehraje, to by se ale brzy mohlo změnit.

Dres Las Vegas nějakou dobu nosil Tomáš Nosek, který se s týmem dostal až do finále Stanley Cupu. Za Golden Knights hrával i Tomáš Hyka, aktuálně ale v prvním týmu organizace žádný český hokejista nefiguruje. Smlouvu s Las Vegas však mají podepsanou tři talentovaní Češi, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jiří Patera

Jiří Patera Vegas.jpg

Do letošního ročníku NHL zasáhlo už sedm českých brankářů a další číhají na svou šanci na farmě. To je také případ Jiřího Patery, jenž v AHL chytá už třetím rokem za Henderson Silver Knights. Třiadvacetiletý gólman, který si v sezoně 2020/21 zachytal i za extraligové České Budějovice, podepsal s Las Vegas tříletou nováčkovskou smlouvu v roce 2020, na premiéru v nejlepší lize světa ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Brabenec

profimedia-0726813020.jpg

Devatenáctiletý útočník, který hraje i na letošním mistrovství světa juniorů, byl do NHL draftován v roce 2021. Las Vegas na něj ukázalo ve čtvrtém kole, bývalý forvard Komety Brno ale zatím nastupuje v QMJHL za Charlottetown Islanders. V loňské sezoně se celkově dostal na 83 bodů, letos jich má na kontě zatím 25. Vedení Vegas svými výkony zaujal, a tak v první polovině prosince podepsal s organizací nováčkovskou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matyáš Šapovaliv

Matyáš Šapovaliv ČR 20.jpg

Stejně jako Brabenec je součástí českého juniorského reprezentačního výběru, který hraje na mistrovství světa v Kanadě. Matyáš Šapovaliv prošel druhým kolem letošního draftu a čerstvě už má v kapse taky nováčkovský kontrakt, který s Las Vegas podepsal na tři roky. Osmnáctiletý kladenský rodák nastupuje v OHL za Saginaw Spirit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud