Lukáš Dostál  - Očekávaná jednička českého týmu pro domácí šampionát. Lukáš Dostál, kterého v roce 2018 draftoval Anaheim, chytal už na posledním juniorském mistrovství světa a na turnaji patřil k nejlepším českým hráčům. Poté si osmnáctiletý gólman odbyl extraligovou premiéru v Kometě a následně zamířil do Finska. Na severu Evropy bude pokračovat, v týmu Ilves jsou totiž s jeho službami nadmíru spokojeni. Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia
 Daniel Dvořák  - Devatenáctiletý talent chytal v roce 2018 na mistrovství světa osmnáctek, kde český tým sice ve skupině vyhrál jediný zápas, ve čtvrtfinále ale porazil Kanadu a bojoval o medaile. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, zápas o bronz proti Švédům tehdy odchytal právě Daniel Dvořák. Ten je odchovancem Hradce Králové, na premiéru v extralize ale stále čeká. Foto: Profimedia.cz
 Radek Haas  - Další nadějný gólman, který působí ve Finsku. Odchovanec Mladé Boleslavi odešel na sever Evropy v roce 2017 a loni si za Ässät odbyl premiéru v nejvyšší soutěži, ve které odchytal tři zápasy. Kolik prostoru dostane v příštím ročníku? Foto: YouTube.com
 Lukáš Pařík  - Jedním z českých gólmanů, který by mohl projít letošním draftem NHL, je Lukáš Pařík. Osmnáctiletý gólman, jenž působí v Liberci, odchytal pět zápasů na posledním mistrovství světa osmnáctek a úspěšností zákroků se na turnaji dostal nad 92%. V uplynulém ročníku odchytal taky osm zápasů za prvoligové Benátky nad Jizerou. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Varaďa už tvoří tým na domácí šampionát. Toto jsou čtyři brankáři nové české dvacítky

Před měsícem se hrálo mistrovství světa na Slovensku, už v prosinci se ale v České republice uskuteční světový šampionát juniorů. Který gólman si nakonec vybojuje post jedničky?

Bez názvu.jpg

Příprava na domácí šampionát už odstartovala a nově se tvořící česká dvacítka se začala připravovat v Jihlavě. V týmu jsou i čtyři brankáři. Kteří? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Dostál

Lukáš Dostál PATRIK UHLÍŘ  MAFRA  Profimedia.jpg

Očekávaná jednička českého týmu pro domácí šampionát. Lukáš Dostál, kterého v roce 2018 draftoval Anaheim, chytal už na posledním juniorském mistrovství světa a na turnaji patřil k nejlepším českým hráčům. Poté si osmnáctiletý gólman odbyl extraligovou premiéru v Kometě a následně zamířil do Finska. Na severu Evropy bude pokračovat, v týmu Ilves jsou totiž s jeho službami nadmíru spokojeni.

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Daniel Dvořák

Daniel Dvořák.jpg

Devatenáctiletý talent chytal v roce 2018 na mistrovství světa osmnáctek, kde český tým sice ve skupině vyhrál jediný zápas, ve čtvrtfinále ale porazil Kanadu a bojoval o medaile. Nakonec z toho bylo čtvrté místo, zápas o bronz proti Švédům tehdy odchytal právě Daniel Dvořák. Ten je odchovancem Hradce Králové, na premiéru v extralize ale stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Radek Haas

Radek Haas YT.jpg

Další nadějný gólman, který působí ve Finsku. Odchovanec Mladé Boleslavi odešel na sever Evropy v roce 2017 a loni si za Ässät odbyl premiéru v nejvyšší soutěži, ve které odchytal tři zápasy. Kolik prostoru dostane v příštím ročníku?

Foto: YouTube.com

Pokračování 5 / 5

Lukáš Pařík

Lukáš Pařík.jpg

Jedním z českých gólmanů, který by mohl projít letošním draftem NHL, je Lukáš Pařík. Osmnáctiletý gólman, jenž působí v Liberci, odchytal pět zápasů na posledním mistrovství světa osmnáctek a úspěšností zákroků se na turnaji dostal nad 92%. V uplynulém ročníku odchytal taky osm zápasů za prvoligové Benátky nad Jizerou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud