Matěj Kovář (23 let, Leverkusen)  Několik let patřil Manchesteru United, v minulé sezoně vychytal titul Spartě, v létě pak přestoupil za pět milionů eur do Leverkusenu. Má to jedinou chybu – třiadvacetiletý Matěj Kovář nechytá. Respektive, nechytá v Budneslize. Čtyřikrát naskočil v Evropské lize a pokaždé podal velmi dobrý výkon. Pokud bude nastupovat pravidelně, může se stát reprezentační jedničkou.
 Aleš Mandous (31 let, Slavia)  Ve Slavii se znovu dostal před Ondřeje Koláře a aktuálně je jasnou jedničkou sešívané družiny. Odchytal i poslední kvalifikační zápas proti Faerským ostrovům, který český tým vyhrál 1:0. Je na něj spoleh, z aktuální trojice gólmanů je nejstarší. V národním týmu odchytal čtyři zápasy.
 Jiří Pavlenka (31 let, Brémy)  Čekalo se, že se po Vaclíkově konci stane jedničkou. Jiří Pavlenka šanci skutečně dostal a vychytal například důležitou domácí výhru nad Poláky. V národním týmu však jinak žádný jiný „top“ zápas nezažil, naopak byl třeba u výprasku v Albánii. V bundesligových Brémách chytá pravidelně, aktuálně je ale zraněný.
 Další náhradníci  V nominaci na kvalifikační zápasy s Polskem a Moldavskem se objevili i další náhradníci. Je mezi nimi Aleš Koubek z Augsburgu, Matouš Trmal (na snímku) z Mladé Boleslavi a Václav Hladký z anglického Ipswiche. Všichni jsou to kvalitní brankáři, nečeká se ale, že by se někdo z nich stal do budoucna jedničkou reprezentace.
5
Fotogalerie

Vaclíkova éra nejspíš skončila. Podívejte se, kdo si brousí zuby na post reprezentační jedničky

Tomáš Vaclík se stal po konci Petra Čecha českou reprezentační brankářskou jedničkou. To už ale neplatí.

Poté, co Vaclík odešel do USA, v reprezentaci nechytá. Navíc je mu už 34 let, a tak to vypadá, že jeho éra v roli jedničky národního týmu je u konce. Kdo by ho teď mohl nahradit? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk (27 let, Plzeň)

Bez názvu.jpg

Zdá se, že aktuálně má do brány nejblíž. Jindřich Staněk se vrátil po ošklivém zranění, na hlavu nasadil helmu a opět se postavil do brány Plzně. Ve Fortuna lize je považován za nejlepšího gólmana, v reprezentaci si dosud připsal sedm startů. Teď by mohla přijít jeho éra.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Matěj Kovář (23 let, Leverkusen)

Matěj Kovář ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Několik let patřil Manchesteru United, v minulé sezoně vychytal titul Spartě, v létě pak přestoupil za pět milionů eur do Leverkusenu. Má to jedinou chybu – třiadvacetiletý Matěj Kovář nechytá. Respektive, nechytá v Budneslize. Čtyřikrát naskočil v Evropské lize a pokaždé podal velmi dobrý výkon. Pokud bude nastupovat pravidelně, může se stát reprezentační jedničkou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Aleš Mandous (31 let, Slavia)

profimedia-0699203334.jpg

Ve Slavii se znovu dostal před Ondřeje Koláře a aktuálně je jasnou jedničkou sešívané družiny. Odchytal i poslední kvalifikační zápas proti Faerským ostrovům, který český tým vyhrál 1:0. Je na něj spoleh, z aktuální trojice gólmanů je nejstarší. V národním týmu odchytal čtyři zápasy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Pavlenka (31 let, Brémy)

Jiřé Pavlenka ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Čekalo se, že se po Vaclíkově konci stane jedničkou. Jiří Pavlenka šanci skutečně dostal a vychytal například důležitou domácí výhru nad Poláky. V národním týmu však jinak žádný jiný „top“ zápas nezažil, naopak byl třeba u výprasku v Albánii. V bundesligových Brémách chytá pravidelně, aktuálně je ale zraněný.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Další náhradníci

Matouš Trmal MB.jpg

V nominaci na kvalifikační zápasy s Polskem a Moldavskem se objevili i další náhradníci. Je mezi nimi Aleš Koubek z Augsburgu, Matouš Trmal (na snímku) z Mladé Boleslavi a Václav Hladký z anglického Ipswiche. Všichni jsou to kvalitní brankáři, nečeká se ale, že by se někdo z nich stal do budoucna jedničkou reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud