Vábení z Apeninského poloostrova. 3 italské velkokluby, které zaujal Martin Vitík

Sparťanský stoper Martin Vitík je v kurzu. Svými výkony zaujal i v Itálii.

Martin Vitík se dostal na radar italských velkoklubů. Které celky už dvacetiletý sparťanský stoper údajně zaujal? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

AC Milán

Bez názvu.jpg

Skvělou stopu v AC Milán zanechal Marek Jankulovski. Na San Siru se zkoušel prosadit taky Stefan Simič. A teď se údajně Rossoneri zajímají o Vitíka. O tomto spojení se psalo už na podzim, nedávno se pak tyto spekulace zase vrátily do hry. Aktuálně třetí tým tabulky potřebuje posílit v defenzivě. Jen pro srovnání, v italské lize AC letos inkasovalo dvacetkrát, zatímco vedoucí Inter jen sedmkrát a druhý Juventus jedenáctkrát.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Inter Milán

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V létě se Vitík dostal údajně také na radar milánského Interu, který sháněl náhradu za Milana Škriniara. Novinář Rudy Galetti z webu Sport Italia zmínil několik možností a jednou z nich měl být právě Vitík. K přestupu do celku, který aktuálně vládne tabulce italské ligy, ale nakonec nedošlo.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Neapol

Martin Vitík ČR.jpg

Neapol v minulém ročníku ovládla italskou Serii A. V letošní sezoně je sice až sedmá, stále se ale jedná o ohromně prestižní adresu. Neapol ovšem trápí po odchodu Min-Jae Kima do Bayernu Mnichov problémy v defenzivě a tým často inkasuje. Na radaru bývalého klubu Diega Maradony se podle portálu Il Mattino ocitli také Jakub Kiwior z Arsenalu a Clément Lenglet z Aston Villy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Další zájemci

Martin Vitík Sparta 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vitík však svými výkony zaujal i další kluby. Jedním z nich měla být i italské Samdporia, už dříve pak o mladého stopera projevil zájem Ajax. Zalíbil se taky Galatasarayi, se kterým se Sparta utká v úvodním kole play-off Evropské ligy.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud