V Rusku nebyli, ale na Hry (asi) pojedou. 6 hráčů, kteří jsou blízko k olympiádě

Olympijská generálka českému týmu vyšla dokonale. Národní tým porazil na Channel One Cupu Finsko, Kanadu i Švédsko a před olympijskými hrami se naladil na vítěznou vlnu. Teď jen zbývá namíchat optimální sestavu.

Jsou hráči, kteří mají olympijskou pozvánku jistou. Dominik Furch, Pavel Francouz, Michal Jordán či Jan Kovář už mohou začít fasovat olympijskou kolekci. Do Jižní Koreje by se mělo podívat i šest hráčů, kteří na Channel One Cupu chyběli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michal Birner

Michal Birner.jpg

Hrál na posledních dvou mistrovstvích světa, objevil se i na loňském Světovém poháru a teď si nejspíš zahraje i pod pěti olympijskými kruhy. Jednatřicetiletý útočník švýcarského Fribourg se letos představil na Karjala Cupu a ve třech zápasech dal jeden gól. V Rusku sice nehrál, v Koreji by se ale měl znovu objevit po boku Michala Řepíka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Roman Červenka

Roman Červenka Fribourg.jpg

Hrál už ve Vancouveru, objevil se v Soči a startovat by měl i v Jižní Koreji. Roman Červenka letos sice ještě nereprezentoval, trenéři ho ale nemusí zkoušet, o jeho kvalitách se dobře ví. Že je zase ve formě, to potvrzuje i ve švýcarském Fribourgu, kterému letos pomohl už 21 kanadskými body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Robin Hanzl

Robin Hanzl Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V reprezentaci debutoval před rokem, trenéry však zaujal natolik, že si vybojoval pozvánku na mistrovství světa. Ve Francii se šikovný centr ukázal v dobrém světle a patřil k nejlepším hráčům českého týmu.

Letos se v reprezentaci ještě neobjevil, kvůli zranění si nezahrál ani na Channel One Cupu, přesto by mohl jet na olympiádu. Osmadvacetiletý forvard Nižněkamsku je na trenérském seznamu hodně vysoko.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jakub Klepiš

Jakub Klepiš Červenka.jpg

V roce 2010 pomohl k zisku zlatých medailí, hrál ještě na domácím světovém šampionátu, od té doby se ale v reprezentaci neobjevil. Až letos se Jakub Klepiš dočkal další pozvánky a zahrál si na Krajala Cupu. Turnaj mu vyšel, dal gól a přidal dvě nahrávky. Také v Mladé Boleslavi je ve formě a v 33 letech si klidně může odbýt olympijskou premiéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal.jpg

Účastník loňského Světového poháru dostal na Karjala Cupu kapitánské céčko, v Rusku ale chyběl. Nevypadl však z výkonnostních důvodů, ale kvůli zdravotním problémům. V olympijské nominace se objeví a na turnaji by měl patřit ke klíčovým hráčům. Stejně jako jím je v Jaroslavli, které letos pomohl už 19 kanadskými body.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Ladislav Šmíd

Ladislav Šmíd Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý bek se před sezonou vrátil ze zámoří do Liberce a znovu oblékl reprezentační dres. Zasáhl do dvou zápasů Karjala Cupu a opět si „osahal“ mezinárodní hokej. V dresu Bílých Tygrů se dostal do dobré formy, Josef Jandač navíc přiznal, že olympijskou nominaci bude stavět na zkušených hráčích. Šmíd by tak po Soči měl přidat další start pod pěti kruhy.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud