Aleš Čermák  Osmadvacetiletý záložník přišel do Plzně v roce 2017 ze Sparty. Ve Viktorce dostával hodně prostoru a patřil ke klíčovým postavám týmu. Nejlépe mu vyšla sezona 2019/20, kdy dal osm branek a přidal stejný počet asistencí. Na jaře hostoval v Bohemians 1905, kterým pomohl k postupu do Evropy. Klokani o něj měli zájem i nadále, Aleš Čermák ale odešel do Dunajské Stredy.
 Šimon Falta  Poté, co už “přerostl” Olomouc, posílil v rozehraném ročníku 2020/21 Plzeň. Ve Viktorce ale na své výkony ze Sigmy nenavázal a nesedlo mu ani následné hostování v Baníku. Uplynulý ročník nastupoval za brněnskou Zbrojovku, s tou však zažil pád z ligy. V Plzni třicetiletý Šimon Falta skončil, co s ním bude dál?
 Miroslav Káčer  V Dunajské Stredě, která se v příští sezoně pokusí sesadit z trůnu Slovan Bratislava, bude kromě Čermáka působit i s Miroslav Káčer. Člen širšího kádru slovenské reprezentace už v klubu v uplynulém ročníku hostoval a nyní se stal jeho kmenovým hráčem. Ve Viktorce se sedmadvacetiletý záložník příliš neprosadil.
 Filip Kaša  Káčer hrál před příchodem do Plzně za Žilinu - stejně jako český stoper Filip Kaša. Ten ve Viktorce působil tři roky, pevnou pozici si ale, i kvůli zdravotním problémům, nikdy nevybojoval. Teď bude hrát v Dunajské Stredě, kterou vede bývalý kouč plzeňského týmu Adrián Guľa.
6
Fotogalerie

V Plzni pro ně není místo. 6 zkušených hráčů, kteří po konci smlouvy odešli z Viktorky

Plzeňská Viktorka půjde do příští sezony se staronovým trenérem Miroslavem Koubkem. A taky s několika změnami v kádru.

Plzeň zahájila přípravu na nový ročník. Viktorka shání posily, se šesti hráči, kterým skončily smlouvy, se ale také rozloučila. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Matěj Hybš

profimedia-0778397111.jpg

Dříve se o něm hovořilo jako o velikém talentu. Třicetiletý krajní obránce Matěj Hybš začínal ve Spartě, hvězda z něj ale na Letné nikdy nebyla. Působil taky v Jihlavě, Jablonci nebo Liberci. Pak se stal hráčem Plzně, ovšem ve Viktorce díru do světa neudělal. V uplynulém ročníku hostoval v Teplicích, ve kterých zaujal dobrými výkony i čtyřmi góly. V Plzni skončil, teď se bude rvát za Bohemku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Aleš Čermák

Aleš Čermák Bohemians Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý záložník přišel do Plzně v roce 2017 ze Sparty. Ve Viktorce dostával hodně prostoru a patřil ke klíčovým postavám týmu. Nejlépe mu vyšla sezona 2019/20, kdy dal osm branek a přidal stejný počet asistencí. Na jaře hostoval v Bohemians 1905, kterým pomohl k postupu do Evropy. Klokani o něj měli zájem i nadále, Aleš Čermák ale odešel do Dunajské Stredy.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Šimon Falta

profimedia-0723906759.jpg

Poté, co už “přerostl” Olomouc, posílil v rozehraném ročníku 2020/21 Plzeň. Ve Viktorce ale na své výkony ze Sigmy nenavázal a nesedlo mu ani následné hostování v Baníku. Uplynulý ročník nastupoval za brněnskou Zbrojovku, s tou však zažil pád z ligy. V Plzni třicetiletý Šimon Falta skončil, co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Miroslav Káčer

profimedia-0782392575.jpg

V Dunajské Stredě, která se v příští sezoně pokusí sesadit z trůnu Slovan Bratislava, bude kromě Čermáka působit i s Miroslav Káčer. Člen širšího kádru slovenské reprezentace už v klubu v uplynulém ročníku hostoval a nyní se stal jeho kmenovým hráčem. Ve Viktorce se sedmadvacetiletý záložník příliš neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Filip Kaša

Filip Kaša Plzeň 22.jpg

Káčer hrál před příchodem do Plzně za Žilinu - stejně jako český stoper Filip Kaša. Ten ve Viktorce působil tři roky, pevnou pozici si ale, i kvůli zdravotním problémům, nikdy nevybojoval. Teď bude hrát v Dunajské Stredě, kterou vede bývalý kouč plzeňského týmu Adrián Guľa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Václav Pilař

Václav Pilař Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Jeho první mise v Plzni byla parádní. Václav Pilař ve Viktorce zářil, zahrál si Ligu mistrů, dostal se do reprezentace a do německé Bundesligy. Po návratu byl zase v Plzni, pak hrál za Liberec, Olomouc a Jablonec. Před rokem přišel znovu do Viktorky, toto angažmá mu ale příliš nesedlo. Na západě Čech čtyřiatřicetiletý záložník nadobro skončil a vrátil se do Hradce Králové, kde svou ligovou kariéru před lety nastartoval.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud