Šimon Gabriel  Jednadvacetiletý obránce bojoval o místo v plzeňské sestavě několik let, nikdy ho ale nezískal. Ligové zkušenosti sbíral během hostování v Teplicích a Mladé Boleslavi, za které odehrál celkem 18 duelů. Loňský ročník hrál za Žižkov a v Plzni nezůstane ani tentokrát. Do kádru trenéra Bílka se nevešel.
 Lukáš Matějka  V Plzni věřili, že by se jednou mohl stát útočníkem číslo jedna, to se ale čtyřiadvacetiletému Lukáši Matějkovi nikdy nepovedlo. Za Viktorku odehrál osm zápasů v sezoně 2020/21, kdy dal i jeden gól. Působil taky v Českých Budějovicích a v loňské sezoně nastupoval za Pardubice. Ve dvaceti duelech se trefil dvakrát, v Plzni s ním ale nepočítají.
 Joel Kayamba  Třicetiletý křídelník z Demokratické republiky Kongo přišel do Plzně v sezoně 2018/19 z Opavy. Za Viktorku toho odehrál dost, na západě Čech od něj ale čekali ještě o něco víc. Na podzim začal přicházet o svou pozici, a tak odešel na hostování do tureckého Samsunsporu, za který si na jaře připsal deset startů. Kde bude pokračovat, to neví, v Plzni to ale nebude.
 Marko Alvir  Kreativní záložník, který prošel mládežnickými výběry chorvatské reprezentace, přišel do ligy v roce 2017, kdy jej získala Slavia. V Edenu se ale neprosadil a o tři roky později se objevil ve Viktorce. Ani v Plzni to ale nebyla žádá sláva, Marko Alvir za ni odehrál jen jedenáct zápasů a poté byl na hostování v Českých Budějovicích či Mariboru. Co s ním bude dál?
5
Fotogalerie

V Plzni pro ně není místo. 5 hráčů Viktorky, se kterými už trenér Bílek nepočítá

Fotbalisté Plzně zbrojí na novou sezonu. Viktorka oznámila už několik nových posil, zároveň ale musí udělat i pár škrtů.

V Plzni skončil Jan Sýkora, který se vrátil do Polska. Vstříc novému angažmá míří Jean-David Beauguel a na hostování jdou Pavel Šulc nebo Michal Hlavatý. Do kádru Plzně se však nevešlo ještě dalších pět hráčů, kteří s týmem ani nezačali přípravu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Matěj Hybš

Matěj Hybš Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý bek Sparty či Liberce přišel do Plzně v létě roku 2020 coby vyhlédnutá náhrada za Davida Limberského. Devětadvacetiletý levý obránce se ale ve Viktorce neprosadil, během roku a půl odehrál jen 14 zápasů a v zimě odešel na hostování do polské Termalicy.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Šimon Gabriel

Šimon Gabriel Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý obránce bojoval o místo v plzeňské sestavě několik let, nikdy ho ale nezískal. Ligové zkušenosti sbíral během hostování v Teplicích a Mladé Boleslavi, za které odehrál celkem 18 duelů. Loňský ročník hrál za Žižkov a v Plzni nezůstane ani tentokrát. Do kádru trenéra Bílka se nevešel.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Lukáš Matějka

Lukáš Matějka Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

V Plzni věřili, že by se jednou mohl stát útočníkem číslo jedna, to se ale čtyřiadvacetiletému Lukáši Matějkovi nikdy nepovedlo. Za Viktorku odehrál osm zápasů v sezoně 2020/21, kdy dal i jeden gól. Působil taky v Českých Budějovicích a v loňské sezoně nastupoval za Pardubice. Ve dvaceti duelech se trefil dvakrát, v Plzni s ním ale nepočítají.

FotoDominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Joel Kayamba

Joel Kayamba Plzeň 21.jpg

Třicetiletý křídelník z Demokratické republiky Kongo přišel do Plzně v sezoně 2018/19 z Opavy. Za Viktorku toho odehrál dost, na západě Čech od něj ale čekali ještě o něco víc. Na podzim začal přicházet o svou pozici, a tak odešel na hostování do tureckého Samsunsporu, za který si na jaře připsal deset startů. Kde bude pokračovat, to neví, v Plzni to ale nebude.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Marko Alvir

Marko Alvir Plzeň.jpg

Kreativní záložník, který prošel mládežnickými výběry chorvatské reprezentace, přišel do ligy v roce 2017, kdy jej získala Slavia. V Edenu se ale neprosadil a o tři roky později se objevil ve Viktorce. Ani v Plzni to ale nebyla žádá sláva, Marko Alvir za ni odehrál jen jedenáct zápasů a poté byl na hostování v Českých Budějovicích či Mariboru. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud