V Plzni není místo pro všechny. 4 hráči, kteří v zimě opustili Viktorku

Fotbalová Plzeň během zimy přivedla Romana Květa nebo Matěje Vydru. S několika hráči se ale taky rozloučila.

Plzeň hrála na podzim v Lize mistrů, a tak potřebovala hodně široký kádr. Na jaře už ale pokračuje jen v domácí soutěži a soupisku mohla trochu zredukovat. Jména čtyř hráčů, kteří tým Michala Bílka v zimě opustili, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Martin Jedlička 

Martin Jedlička Bohemians Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Byl jedním z řady hráčů, které Plzeň přivedla před sezonou. Martin Jedlička chtěl zatlačit na neotřesitelnou pozici Jindřicha Staňka, jehož by případně mohl časem i nahradit, místo toho byl ale ve Viktorce až gólmanem číslo tři. V zimě proto pětadvacetiletý gólman odešel hostovat do Bohemians, kde chytá pravidelně. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Mohamed Tijani 

Mohamed Tijani Brno Anna Vavríková  MAFRA  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý stoper z Beninu patřil Slavii, na jaře však hostoval v Teplicích. Na Stínadlech hrál velmi dobře a pomohl tým zachránit mezi ligovou elitou. V létě si plácl s Plzní, ve Viktorce se ale příliš neprosadil. V zimě se tak stěhoval znovu, tentokrát je Mohamed Tijani na hostování v brněnské Zbrojovce. 

Foto: Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Aleš Čermák 

Aleš Čermák Bohemians Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Z Bohemians přišel do Plzně Roman Květ, opačným směrem pak zamířil Aleš Čermák. Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky, jehož Viktorka přivedla před lety ze Sparty, na západě Čech přišel o svou pozici a pod koučem Michalem Bílkem moc nehrál. Na podzim zasáhl jen do devíti duelů, zato v Bohemce patří k oporám. V duelu se Spartou dal osmadvacetiletý záložník i dva góly. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Fortune Bassey 

Fortune Bassey Plzeň.jpg

Všichni měli ještě v paměti, jak Fortune Bassey zářil v podzimní části minulé sezony. Tehdy nastřílel za České Budějovice devět branek a v zimě odešel do Maďarska. V létě jej přivedla Plzeň, čtyřiadvacetiletý nigerijský forvard se ale ve Viktorce neprosadil. Ve dvanácti ligových startech dal jediný gól a v týmu trenéra Michala Bílka skončil. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud