V Plzni ho nechtěli, ve Slavii se rozzářil. Připomeňte si, ve kterých klubech už působil Lukáš Provod

Lukáš Provod měl fantasticky rozjetou kariéru a zabydloval se v základní sestavě národního týmu. Jenže pak přišlo velmi vážné zranění, které ho na rok vyřadilo ze hry. V nadcházející sezoně už by ale měl být opět jednou z hvězd Fortuna ligy.

Lukáš Provod má teprve 25 roků, ale už zažil během kariéry prudké vzlety i tvrdé pády. Ještě před pár lety ho téměř nikdo neznal, pak se naplno rozzářil jeho talent, ovšem vážné zranění kolena ho poslalo na dlouhou dobu mimo hru. Nyní ho čeká ligový restart a snad i návrat do reprezentace. Kterými domácími kluby dosud prošel? Na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Viktoria Plzeň

Lukáš Provod ČB Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Plzni se už několikrát „povedlo“ zbavit se hráče, ve kterém byl ukrytý velký potenciál. To se stalo také v případě Lukáše Provoda, který ve Viktorce došel až do juniorky. Jenže do prvního plzeňského týmu se nedostal, a tak odešel na hostování jinam.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Baník Sokolov

Lukáš Provod Sokolov Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2016 Plzeň poslala Lukáše Provoda na hostování do druholigového Sokolova, za který hrál dva roky. Do statistik si připsal tři góly. A pak se posunul zase o kus dál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Dynamo České Budějovice

Lukáš Provod ČB 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Před sezonou 2018/19 se Lukáš Provod vrátil do Plzně, šanci ale nedostal, a tak v polovině rozehraného ročníku odešel do Českých Budějovic. Dynamu pomohl k postupu do Fortuna ligy, kterou si v jihočeském klubu taky zahrál. Odehrál ale jen sedm zápasů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Slavia Praha

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na podzim roku 2019 přivedla Slavia Lukáš Provoda do Edenu jako hostujícího hráče (patřil stále Plzni). V zimě se hostování změnilo v přestup. Do konce ročníku 2019/20 za sešívané odehrál dvacet zápasů a dal v nich dvě branky. Okusil taky Ligu mistrů a na konci sezony slavil titul. Vybojoval si místo v základní sestavě, dostal se do reprezentace a pak slibně nastartovaný rozlet zbrzdilo vážné zranění kolena. Dokáže se vrátit v nadcházející sezoně do někdejší formy? Ve Slavii by si to jistě velmi přáli.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud