David Kaše (Energie Karlovy Vary) - Třiadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně odehrál šest zápasů za Philadelphii a vstřelil i svůj první gól v NHL. Do současného kádru Flyers se ale nevešel a místo toho pokračuje v Karlových Varech. Za Energii dosud David Kaše odehrál 24 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal k nim 19 asistencí. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Filip Král (Kometa Brno) - V extralize pokračuje také Filip Král, který v dubnu podepsal nováčkovský kontrakt s Torontem. Letošní sezonu jednadvacetiletý bek začal v prvoligovém Přerově, pak si jej ale vytáhla Kometa, ve které nyní patří ke klíčovým hráčům. Ve 24 zápasech posbíral už 12 (4+8) bodů a v Brně jsou s ním nadmíru spokojeni. Pokud se nestane nic nečekaného, tak by měl Král v Kometě zůstat až do konce sezony. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jakub Lauko (Energie Karlovy Vary) - Společně s Kašem pokračuje v Karlových Varech také Jakub Lauko. Dvacetiletý útočník, jehož v draftu roku 2018 ulovil Boston, na svou premiéru v NHL zatím čeká a nejspíš se jí nedočká ani letos. Na západě Čech se mu však daří, bývalý forvard Chomutova má na kontě pět branek a čtyři asistence. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jiří Patera (Motor České Budějovice) - V červenci podepsal nováčkovský kontrakt s Las Vegas, Golden Knights jej ale zatím ponechali doma. Jednadvacetiletý gólman sbírá cenné zkušenosti v Českých Budějovicích, za které letos odchytal už čtrnáct zápasů. V Motoru jsou s jeho službami velmi spokojeni. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia​
6
Fotogalerie

V NHL je zatím nechtějí. 5 českých hokejistů, kteří pokračují v Tipsport extralize

Už za týden odstartuje nová sezona NHL. Do kempů před začátkem ročníku bylo pozváno i 41 českých hokejistů, na všechny se ale nedostalo. Někteří hráči tak pokračují doma.

Bez názvu.jpg

Letošní sezona NHL začne kvůli koronaviru později, než bývá zvykem. Zámořské kluby tak nemají čas na experimenty a dostat se do NHL bude ještě těžší. I proto někteří čeští hráči, kteří patří zámořským klubům, zůstávají v extralize. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Kaše (Energie Karlovy Vary)

David Kaše KV Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý útočník v uplynulé sezoně odehrál šest zápasů za Philadelphii a vstřelil i svůj první gól v NHL. Do současného kádru Flyers se ale nevešel a místo toho pokračuje v Karlových Varech. Za Energii dosud David Kaše odehrál 24 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal k nim 19 asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Král (Kometa Brno)

Filip Král Kometa Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V extralize pokračuje také Filip Král, který v dubnu podepsal nováčkovský kontrakt s Torontem. Letošní sezonu jednadvacetiletý bek začal v prvoligovém Přerově, pak si jej ale vytáhla Kometa, ve které nyní patří ke klíčovým hráčům. Ve 24 zápasech posbíral už 12 (4+8) bodů a v Brně jsou s ním nadmíru spokojeni. Pokud se nestane nic nečekaného, tak by měl Král v Kometě zůstat až do konce sezony.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Lauko (Energie Karlovy Vary)

Jakub Lauko KV Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Společně s Kašem pokračuje v Karlových Varech také Jakub Lauko. Dvacetiletý útočník, jehož v draftu roku 2018 ulovil Boston, na svou premiéru v NHL zatím čeká a nejspíš se jí nedočká ani letos. Na západě Čech se mu však daří, bývalý forvard Chomutova má na kontě pět branek a čtyři asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jiří Patera (Motor České Budějovice)

Jiří Patera ČB Petr Lundák MAFRA Profimedia.jpg

V červenci podepsal nováčkovský kontrakt s Las Vegas, Golden Knights jej ale zatím ponechali doma. Jednadvacetiletý gólman sbírá cenné zkušenosti v Českých Budějovicích, za které letos odchytal už čtrnáct zápasů. V Motoru jsou s jeho službami velmi spokojeni.

Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia​

Pokračování 6 / 6

Matěj Pekař (Bílí Tygři Liberec)

Matěj Pekař Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loni za Buffalo nastupovali Michael Frolík a Vladimír Sobotka, ani jeden z nich už ale v organizaci nepůsobí. Smlouvu se Sabres má také Matěj Pekař, dvacetiletý útočník, jenž si zahrál na dvou juniorských šampionátech, ale zůstal doma. Letos zasáhl do třinácti zápasů v dresu Liberce, na kontě má čtyři body, a devět startů přidal i v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud