V kabině Viktorky pro ně nebylo místo. 4 hráči, kteří v zimě odešli z Plzně

Mistrovská Plzeň, která na jaře bude útočit na vedoucí Slavii, v průběhu zimy velmi dobře posílila. Některých hráčů se ale taky zbavila.

Viktorka už v předstihu získala služby Joela Kayamby, Eriak Pačindy a Jeana-Davida Beauguela. Do Plzně se navíc vrátil i Marek Bakoš, který ještě více pomůže ofenzivní síle týmu. Kabinu Viktorky naopak v zimě čtyři hráči opustili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek Plzeň Dominik Bakeš CNC  Profimedia.jpg

Plzeň v létě přivedla z Jablonce Luďka Pernicu a z Tomáše Hájka se rázem stal stoper číslo čtyři. Jedničkou je Roman Hubník a více prostoru dostal i Lukáš Hejda. Bývalý zlínský bek, jenž se na podzim v lize nedostal na hřiště ani na jednu minutu, proto v zimě změnil dres a zamířil na hostování do Mladé Boleslavi.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Pavel Bucha

Pavel Bucha Plzeň 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Před rokem se dostal do prvního týmu Slavie a odbyl si ligovou premiéru. V létě se ale talentovaný záložník rozhádal s vedením klubu a výsledkem byl jeho odchod do Plzně. Ve Viktorce se ale neprosadil tak, jak se čekalo, v lize neodehrál ani jednu minutu a stejně jako Hájek, tak i dvacetiletý Pavel Bucha odešel hostovat do Mladé Boleslavi.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Martin Zeman

Martin Zeman Plzeň.jpg

Umí odehrát parádní zápas, dokáže však být i neviditelný. Martin Zeman se na podzim moc do akce nedostal, v lize naskočil jen do sedmi duelů a Pavel Vrba s ním přestal počítat. Na kraje záložní řady totiž má Jana Kovaříka, Jana Kopice, Milana Petrželu, Ubonga Ekpaie a nově i Joela Kayambu. Devětadvacetiletý Zeman tak zamířil do izraelského Hapoel Ra'anana.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Řezníček

Jakub Řezníček Plzeň Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Michael Krmenčík se sice zranil, Jakub Řezníček se ale ani tak do základní sestavy nedostal. Ofenzivní jedničkou byl v závěru podzimu Tomáš Chorý, na západ Čech se navíc vrátil Marek Bakoš a novou útočnou zbraní se stal Jean-David Beauguel. Třicetiletý Řezníček, který si na podzim připsal třináct ligových startů, tak zamířil do belgického Lokerenu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud