V jaké sestavě vstoupí mistr do akce? Slavia by měla vsadit na Burena i Ngadeua

Mistrovská Slavia jde do akce. Tým z Edenu byl v létě aktivní a přivedl několik posil, jejichž úkolem je dostat tým do Ligy mistrů. První překážkou je BATE Borisov, s nímž se Slavia střetne už ve středu. V jaké sestavě půjde do akce?

Jaroslav Šihavý přivedl v létě devět nových posil. Kádr Slavie však zdaleka neprošel takovou přestavbou, jakou zažila konkurenční Sparta. V jaké sestavě „sešívaní“ pravděpodobně zahájí nový ročník? Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte to.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Jan Laštůvka

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Loňská jednička Jiří Pavlenka je pryč, Slavia ale přivedla plnohodnotnou náhradu. Do Edenu přišel z Karviné zkušený Jan Laštůvka, který byl v uplynulém ročníku oporou slezského nováčka. Sešívaní se na něj můžou maximálně spolehnout.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 12

Pravý obránce – Michal Frydrych

Michal Frydrych Slavia.jpg

V loňské sezoně si získal pevnou pozici, dával důležité góly a stal se jedním z tahounů zadních řad. Na tom se nic nemění, Michal Frydrych zůstane v základní sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 12

Stoper – Jakub Jugas

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

První letní slávistická posila. Bývalý zlínský kapitán Jakub Jugas si ihned po svém příchodu do Edenu vypracoval pevnou pozici a má v podstatě jistý flek v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 12

Stoper -  Simon Deli

Simon Deli Slavia.jpg

Bylo otázkou, zda Simon Deli zůstane ve Slavii. Sešívaní ale nejlepšího stopera ligy udrželi, podepsali s ním novou smlouvu a reprezentant z Pobřeží slonoviny bude znovu dirigentem zadních řad pražského celku.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Levý obránce - Jan Bořil

JAn Bořil Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

V uplynulé sezoně nastupoval na postu levého peka Nor Flo, Slavia má k dispozici i Dušana Šventa, zdá se ale, že nejblíže do základní sestavy bude mít Jan Bořil, který se z jednoho kraje pohotově přesunul na druhý.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník – Mick van Buren

Mick van Buren Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Jan Sýkora je zraněný, počítalo se, že na tomto postu bude hrát Jaromír Zmrhal, příprava ale zamíchala s kartami. Do skvělé formy se dostal Mick van Buren, který sice loni nastupoval jen sporadicky, teď má ale velmi blízko do základní sestavy. Bylo by škoda nevyužít jeho fazony.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Michael Ngadeu-Ngadjui

Michael Ngadeu-Ngadjui.jpg

Bude v základu Tomáš Souček nebo Michael Ngadeu? Je to padesát na padesát. Český reprezentant se v závěru minulé sezony dostal do velmi dobré formy, jeho konkurent z Kamerunu je ale přeci jen o něco zkušenější. I proto možná dostane přednost.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Josef Hušbauer

Josef Hušbauer Slavia 2.jpg

Klíčový muž z minulé sezony má místo v sestavě prozatím jisté. Kouč Šilhavý na něm chce stavě, Josef Hušbauer bude řídit hru. Na jeho post se ale tlačí další konkurenti.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 12

Střední záložník – Ruslan Rotaň

Ruslan Rotaň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia přivedla Halila Altintopa, toho ale v přípravě provází nevýrazné výkony. Čeká se, až se dostane do tempa, aktuálně má ale do sestavy blíže další letní posila Ruslan Rotaň. Ukrajinský reprezentant by měl týmu dodat klid, jeho zkušenosti se budou v úvodu sezony hodit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 11 / 12

Levý záložník – Danny

Danny Slavia.jpg

Největší hvězda sestavy. Bývalý kapitán Petrohradu v přípravě ukázal, že by měl vyčnívat nad zbytkem soutěže. Jeho kvality jsou ohromné, Slavia díky němu může hodně získat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Milan Škoda

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Král střelců z minulé sezony zůstal v Edenu. Milanu Škodovi to v závěru uplynulého ročníku nepálilo, v přípravě byl ale hodně vidět a ze spolupráce s Dannym a spol. by měl hodně vytěžit. Muris Mešanovič si bude muset na svou šanci počkat.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud