Ondřej Kolář  - Stávající jednička a zároveň člen širšího kádru české reprezentace. Ondřej Kolář přišel do Slavie před rokem a půl z Liberce a ihned zaujal místo mezi třemi tyčemi. Někdy hodně riskuje a občas se nevyhne chybě, zároveň ale umí vytáhnout parádní zákroky. Letos zasáhl do 33 ligových duelů, ve kterých dostal 24 branek a vychytal patnáct čistých kont. Jedničkou zřejmě zůstane. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Přemysl Kovář  - Také třiatřicetiletý Přemysl Kovář dříve chytal za Liberec. Do Edenu přišel v roce 2017 a během dvou sezon zasáhl do čtyř zápasů. Letos byl dvojkou, příští ročník však možná bude až brankářem číslo tři. Foto: Profimedia.cz
 Martin Kuciak  - Sedmatřicetiletý slovenský gólman přišel do Slavie v lednu jako brankář číslo tři. „Je to jako z říše snů,“ říkal tehdy. Bývalý brankář Trnavy, Zlatých Moravců, Hradce Králové či Podbrezové sice v Edenu neodchytal ani jeden ligový zápas, byl však členem mistrovské party a jeho mise byla úspěšná. Co s ním bude dál? Foto: Profimedia.cz
 Filip Nguyen  - Jeden z objevů poslední sezony. Filip Nguyen se zabydlel v bráně Liberce, patřil k nejlepším brankářům ligy a jeho jméno se ihned začalo spojovat se Spartou i Slavií. Sedmadvacetiletý Nguyen, jenž v lize dosud odchytal 28 zápasů, se nakonec rozhodl pro Slavii, která za něj údajně zaplatila patnáct milionů korun. Bude dvojkou, nebo vystrčí Ondřeje Koláře? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

V Edenu řeší otázku brankářů. Toto je pět gólmanů, kteří příští sezonu mohou chytat ve Slavii

Slavia získala ligový double, v Edenu už ale řeší skladbu kádru pro příští sezonu. Moc změn zřejmě nenastane, nějaké pohyby ale nejspíš přijdou. Bude se měnit i brankářská jednička?

Bez názvu.jpg

Ve Slavii mají, zdá se, pozici brankářské jedničky vyřešenou. Nebo se dočkáme nějakého překvapení? Pět gólmanů, kteří se v Edenu porvou o tři brankářská místa, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia 2 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stávající jednička a zároveň člen širšího kádru české reprezentace. Ondřej Kolář přišel do Slavie před rokem a půl z Liberce a ihned zaujal místo mezi třemi tyčemi. Někdy hodně riskuje a občas se nevyhne chybě, zároveň ale umí vytáhnout parádní zákroky. Letos zasáhl do 33 ligových duelů, ve kterých dostal 24 branek a vychytal patnáct čistých kont. Jedničkou zřejmě zůstane.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Přemysl Kovář

Přemysl Kovář.jpg

Také třiatřicetiletý Přemysl Kovář dříve chytal za Liberec. Do Edenu přišel v roce 2017 a během dvou sezon zasáhl do čtyř zápasů. Letos byl dvojkou, příští ročník však možná bude až brankářem číslo tři.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Kuciak

Martin Kuciak.jpg

Sedmatřicetiletý slovenský gólman přišel do Slavie v lednu jako brankář číslo tři. „Je to jako z říše snů,“ říkal tehdy. Bývalý brankář Trnavy, Zlatých Moravců, Hradce Králové či Podbrezové sice v Edenu neodchytal ani jeden ligový zápas, byl však členem mistrovské party a jeho mise byla úspěšná. Co s ním bude dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Nguyen

Filip Nguyen Liberec 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z objevů poslední sezony. Filip Nguyen se zabydlel v bráně Liberce, patřil k nejlepším brankářům ligy a jeho jméno se ihned začalo spojovat se Spartou i Slavií. Sedmadvacetiletý Nguyen, jenž v lize dosud odchytal 28 zápasů, se nakonec rozhodl pro Slavii, která za něj údajně zaplatila patnáct milionů korun. Bude dvojkou, nebo vystrčí Ondřeje Koláře?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Vantruba

Martin Vantruba.jpg

Zapomenout nesmíme ani na Martina Kuciaka. Talentovaný slovenský brankář byl na podzim v Edenu brankářem číslo tři, jarní část sezony ale strávil v Podbrezové, odkud do Slavie přišel Kuciak. V Praze však s jednadvacetiletým Martinem Vantrubou, jenž do Slavie přišel z Trnavy, do budoucna zřejmě počítají.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud