V dresu největšího rivala. 3 bývalí hráči Sparty, kteří v současné době patří Slavii

Kdo hrál jednou v dresu Sparty, tomu letenští fanoušci odpustí téměř cokoli. Jednu věc ale nevidí rádi – když jejich (bývalý) hráč oblékne dres úhlavního rivala – Slavie.

V aktuálním kádru Slavie najdeme tři hráče, kteří dříve působili na Letné. Někteří to vzali oklikou přes jiný klub, jeden z nich ale odešel přímo k největšímu soupeři. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

David Hovorka

David Hovorka1.jpg

Osmadvacetiletý stoper David Hovorka je odchovancem Sparty, za první tým však odehrál v lize jen 19 utkání během sezony 2017/18. Poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v dresu Liberce, kam jej z Letné nechali odejít v roce 2015. O necelé dva roky později ho však pražský klub získal zpět. V sezoně 2018/19 byl odeslán na hostování do Jablonce, kam nakonec přestoupil v lednu roku 2019.

Jen o pár měsíců později přišel do Slavie. V Edenu však během tří sezon odehrál kvůli vážným zraněním pouze 18 ligových utkání. V aktuální sezoně se dostal na hřiště pouze jednou – po více než roční pauze naskočil do nedělního derby se Spartou. Odehrál celých 90 minut a kvalitním výkonem přispěl k výhře 2:0.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Kúdela

Ondřej Kúdela4.jpg

I ve čtyřiatřiceti letech má Ondřej Kúdela podle portálu TransferMarkt ještě hodnotu jednoho milionu eur, ale jeho cena jde – celkem logicky – rychle dolů. Nejvýš vystoupala před dvěma lety, kdy byla na dvojnásobku. Sestupový trend umocňuje nejen věk, ale též dlouhodobé zranění kotníku. V aktuálním ročníku odehrál jen čtyři zápasy, ve kterých vstřelil jednu branku a viděl dvě žluté karty.

Kúdela je odchovancem Slovácka, kde bohatou a úspěšnou kariéru odstartoval. Po úspěchu na mistrovství světa hráčů do 20 let v roce 2007, kde český tým získal stříbrné medaile a talentovaný zadák na tom měl velký podíl, ho získala Sparta. Letenský klub ho nejprve poslal na hostování do Kladna, po návratu do Prahy naskočil v sezoně 2008/09 do šesti ligových utkání, načež ho Sparta v lednu 2009 prodala do Mladé Boleslavi. Přes pozdější roční angažmá v Liberci se v roce 2018 upsal Slavii, které už pomohl ke třem mistrovským titulům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič-Slavia.jpg

Srdjan Palvšič byl v minulých čtyřech letech hráčem Sparty, ovšem v létě mu vypršela na Letné smlouva, kterou odmítl prodloužit, a zamířil do Slavie. Pětadvacetiletý srbský rychlík poměrně dlouho popíral, že by mohl odejít do Edenu, byť se o tom poměrně hodně spekulovalo, k jeho přesunu však skutečně došlo.

V české lize zatím odehrál 93 zápasů, dal sedm branek a přidal 12 asistencí. Ve Spartě nedostával tolik prostoru, kolik si přál, a doufal, že se to v Edenu změní. Jenže v premiérové sezoně v novém klubu to taky není ono. Nastoupil zatím jen do 14 ligových zápasů, ale jen pětkrát byl členem základní sestavy. Na vstřelený gól stále čeká a na kontě má pouze jednu asistenci.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud