V dresu největšího rivala. 3 bývalí hráči Slavie, kteří v současné době patří Spartě

Kdo hrál jednou v dresu Slavie, tomu fanoušci z Edenu odpustí téměř cokoli. Jednu věc ale nevidí rádi – když jejich (bývalý) hráč oblékne dres úhlavního rivala – Sparty.

Trasa mezi Letnou a Edenem je (neoficiálně) zapovězena. Přesto v současném kádru Sparty najdeme tři hráče, kteří dříve působili v Edenu, kam se dostali oklikou přes jiná působiště. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Surovčík

Jakub Surovčík (2).jpg

Jednadvacetiletý bratislavský rodák Jakub Surovčík už od deseti let fotbalově vyrůstal v pražské Slavii. Objevil se na několikaměsíčním hostování ve Vlašimi a pak nastupoval za šešívaný B tým. V Edenu s ním ale už nepočítali a tak předloni v lednu odešel jako volný hráč do Jablonce. Na severu Čech podepsal smlouvu do roku 2024. Do branky se v prvoligovém utkání dostal třikrát, ale vychytal jen jednu remízu.

Téměř dvoumetrový čahoun však loni v létě opět změnil adresu a překvapivě zamířil na Letnou. Spartě se upsal na čtyři sezony, ale v aktuální hierarchii je až brankářem číslo tři a proto pravidelně chytá za juniorku ve druhé lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jaroslav Zelený

Jaroslav Zelený-Sparta2.jpg

Jednatřicetiletý obránce Jaroslav Zelený už si zahrál nejvyšší českou soutěž v šesti různých klubech. Byl hráčem Hradce Králové, Karviné, Jablonce, Slavie, Mladé Boleslavi a nyní začal kroutit druhý rok ve Spartě.

V Edenu měl smlouvu od přestupu z Jablonce v roce 2018 na tři sezony, pak se jako volný hráč vrátil na sever Čech. Stálou a pevnou pozici v týmu si ale nevybojoval. V sešívaném dresu odehrál jen 20 ligových utkání a zaznamenal jednu asistenci.

Po návratu do Jablonce mu sezona 2021/22vyšla na výbornou a vysloužil si přestup na Letnou, kde dostává podstatně více prostoru než kdysi v Edenu. V minulém ročníku se významně podepsal pod zisk mistrovského titulu. Smlouvu má podepsanou do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Kuchta

Jan Kuchta-Sparta.jpg

Jan Kuchta předloni v létě přerušil angažmá v Lokomotivu Moskva, kde měl podepsaný kontrakt do roku 2026, a vrátil se do české nejvyšší soutěže. Nikoli však do Slavie, odkud do Ruska odcházel za téměř 120 milionů korun, a s níž vybojoval v sezoně 2020/21 mistrovský titul a stal se nejlepším ligovým střelcem, ale do Sparty, kde byl nejprve na dvouleté hostování, které se loni v létě změnilo v přestup. Smlouvu na Letné podepsal do roku 2026 a zdá se, že to byl pro klub celkem dobrý obchod. Sedmadvacetiletý borec je jedním z pilířů týmu kouče Briana Priskeho.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud