Jakub Lauko  V roce 2018 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ve třetím kole ukázal právě Boston. Jakub Lauko věřil, že se do kádru Bruins dostane, první tým ale zatím neudělal. Uplynulé tři roky dvaadvacetiletý útočník odehrál ve farmářském Providence Bruins, kde v minulé sezoně posbíral 16 bodů. Vybojuje si v létě místo v NHL?
 Tomáš Nosek  Devětadvacetiletý útočník v NHL začínal v Detroitu. Další čtyři roky působil v Las Vegas, kde plnil hodně důležitou roli. Loňský ročník už ale odehrál v Bostonu, ve kterém s jeho přínosem museli být spokojeni. Bývalý forvard Pardubic, jenž má na starost hodně defenzivních povinností, posbíral v základní části 17 bodů a další dva pak přidal v play-off.
 David Pastrňák  Znovu bude největší českou hvězdou v Bostonu – tedy pokud v kádru Bruins zůstane. Šestadvacetiletému Davidu Pastrňákovi totiž po příští sezoně končí smlouva a nyní se intenzivně řeší jeho budoucnost. Návrat Krejčího by pro něj mohl být impulsem, aby v Bostonu podepsal nový kontrakt.
 Pavel Zacha  Pětadvacetiletý útočník má za sebou nejlepší sezonu v NHL, během níž posbíral 36 bodů. Na jejím konci ale putoval z New Jersey do Bostonu a v nejlepší lize světa bude hrát poprvé jinde než u Devils. S Bruins se nemohl domluvit na smlouvě a zdálo se, že půjde k arbitráži, nakonec ale podepsal roční kontrakt na 3,5 milionů dolarů.
6
Fotogalerie

V Bostonu bude legrace. 6 Čechů, kteří se v příští sezoně sejdou v kabině Bruins

Čeští fanoušci s napětím čekají, zda se David Pastrňák dohodne na nové smlouvě v Bostonu. V kádru Bruins však působí i další čeští hokejisté.

Boston se v příští sezoně NHL znovu vyplatí sledovat. Ne, že by tým patřil k hlavním aspirantům na zisk Stanley Cupu, v jeho kabině se ale může sejít klidně i šest českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

David Krejčí

David Krejčí Boston.jpg

Fanoušci Bostonu mají velkou radost – nejen, že v kádru Bruins bude pokračovat Patrice Bergeron, do organizace se navíc vrací i David Krejčí. Šestatřicetiletý útočník odehrál loňskou sezonu v extraligové Olomouci, zahrál si na olympiádě i na mistrovství světa ve Finsku, kde týmu skvělými výkony pomohl v bronzu. Teď se po pauze vrací znovu do NHL a má v kapse roční smlouvu s Bostonem. Je dost možné, že tím svou kariéru uzavře.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston 21.jpg

V roce 2018 prošel draftem NHL, ve kterém na něj ve třetím kole ukázal právě Boston. Jakub Lauko věřil, že se do kádru Bruins dostane, první tým ale zatím neudělal. Uplynulé tři roky dvaadvacetiletý útočník odehrál ve farmářském Providence Bruins, kde v minulé sezoně posbíral 16 bodů. Vybojuje si v létě místo v NHL?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Tomáš Nosek

Tomáš Nosek Boston 21.jpg

Devětadvacetiletý útočník v NHL začínal v Detroitu. Další čtyři roky působil v Las Vegas, kde plnil hodně důležitou roli. Loňský ročník už ale odehrál v Bostonu, ve kterém s jeho přínosem museli být spokojeni. Bývalý forvard Pardubic, jenž má na starost hodně defenzivních povinností, posbíral v základní části 17 bodů a další dva pak přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

David Pastrňák

David Pastrňák Boston 21.jpg

Znovu bude největší českou hvězdou v Bostonu – tedy pokud v kádru Bruins zůstane. Šestadvacetiletému Davidu Pastrňákovi totiž po příští sezoně končí smlouva a nyní se intenzivně řeší jeho budoucnost. Návrat Krejčího by pro něj mohl být impulsem, aby v Bostonu podepsal nový kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Pavel Zacha

Pavel Zacha NJ 21.jpg

Pětadvacetiletý útočník má za sebou nejlepší sezonu v NHL, během níž posbíral 36 bodů. Na jejím konci ale putoval z New Jersey do Bostonu a v nejlepší lize světa bude hrát poprvé jinde než u Devils. S Bruins se nemohl domluvit na smlouvě a zdálo se, že půjde k arbitráži, nakonec ale podepsal roční kontrakt na 3,5 milionů dolarů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Zbořil

Jakub Zbořil Boston 21.jpg

Jakub Zbořil debutoval v NHL už v sezoně 2018/19, pevný flek v sestavě si ale dosud nevybojoval. V loňském ročníku pětadvacetiletý obránce zasáhl vinou zranění a operace jen do deseti duelů, posbíral v nich ale tři asistence. V květnu pak s organizací podepsal nový dvouletý kontrakt.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud