Petr Šenkeřík (Energie Karlovy Vary) . V extralize debutoval už v sezoně 2010/11 v dresu Komety. Hrál také za Zlín, Slavii, Vítkovice a v průběhu loňské sezony se přes Vsetín a Ústí nad Labem dostal do Karlových Varů. V aktuálním ročníku byl osmadvacetiletý bek s 21 (6+15) body nejproduktivnějším obráncem týmu. Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia
 Jan Ščotka (Verva Litvínov).  Dvaadvacetiletý bek, který startoval na dvou juniorských šampionátech, působil několik let v Pardubicích. Před sezonou ale změnil dres a zamířil do Litvínova. Postup do play-off sice Vervě těsně nevyšel, Jan Ščotka ale se svými výkony může být spokojený. V základní části vstřelil sedm branek, přidal 11 asistencí a stal se nejproduktivnějším obráncem severočeského týmu. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Dávid Griger (Energie Karlovy Vary) . Čtyřiadvacetiletý slovenský útočník přišel do Karlových Varů už v roce 2013. Loni Energii pomohl k návratu mezi elitu a letos odehrál velmi dobrou extraligovou sezonu. Do statistik si připsal 18 gólů a 15 nahrávek. Foto: Profimedia.cz
 Vladimír Růžička (Piráti Chomutov) . Pirátům letošní sezona moc nevyšla a Chomutov nyní bude bojovat s Karlovými Vary o to, aby nespadl do baráže. Kouč Vladimír Růžička přitom bude hodně spoléhat na svého syna, který byl s 39 (16+23) body nejproduktivnějším hráčem týmu. V bilanci +/- však skončil na čísle mínus jedenáct. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

V bojích o záchranu je jich škoda. Poskládali jsme nejlepší formaci z hráčů, kteří hrají v play-out

Zatímco Liberec, Plzeň či Třinec v play-off rozjedou boje o sesazení brněnské Komety, Litvínov, Karlovy Vary, Chomutov a Pardubice vstoupily do bitvy o udržení. Některých hráčů je v ní ale škoda.

Pardubice, které budou hrát baráž, věří ve schopnosti Petra Sýkory či Tomáše Rolinka. Ani jednomu z nich ale letošní sezona moc nevyšla. Podívali jsme se proto na jiné a sestavili elitní tým z hráčů, kteří místo bojů o titul hrají v play-out. Jeho podobu najdete v následujíc kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jaroslav Janus (Verva Litvínov)

Jaroslav Janus Litvínov 2.jpg

Loni si devětadvacetiletý slovenský gólman zachytal s Liberem v play-off, letos na něj ale zbyly boje o udržení. Jaroslav Janus se totiž vrátil do Litvínova, kde už dříve dva roky působil. V sezoně měl dobrá čísla, v průměru inkasoval 2,57 branky na zápas a úspěšností zákroků se dostal na 91,35%, ani to ale severočeskému týmu nestačilo.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 7

Petr Šenkeřík (Energie Karlovy Vary)

Petr Šenkeřík Václav Šlauf  MAFRA  Profimedia.jpg

V extralize debutoval už v sezoně 2010/11 v dresu Komety. Hrál také za Zlín, Slavii, Vítkovice a v průběhu loňské sezony se přes Vsetín a Ústí nad Labem dostal do Karlových Varů. V aktuálním ročníku byl osmadvacetiletý bek s 21 (6+15) body nejproduktivnějším obráncem týmu.

Foto: Václav Šlauf / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 7

Jan Ščotka (Verva Litvínov)

Jan Ščotka Janus Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý bek, který startoval na dvou juniorských šampionátech, působil několik let v Pardubicích. Před sezonou ale změnil dres a zamířil do Litvínova. Postup do play-off sice Vervě těsně nevyšel, Jan Ščotka ale se svými výkony může být spokojený. V základní části vstřelil sedm branek, přidal 11 asistencí a stal se nejproduktivnějším obráncem severočeského týmu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 7

Dávid Griger (Energie Karlovy Vary)

Dávid Griger.jpg

Čtyřiadvacetiletý slovenský útočník přišel do Karlových Varů už v roce 2013. Loni Energii pomohl k návratu mezi elitu a letos odehrál velmi dobrou extraligovou sezonu. Do statistik si připsal 18 gólů a 15 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 7

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov)

Vladimír Růžička 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Pirátům letošní sezona moc nevyšla a Chomutov nyní bude bojovat s Karlovými Vary o to, aby nespadl do baráže. Kouč Vladimír Růžička přitom bude hodně spoléhat na svého syna, který byl s 39 (16+23) body nejproduktivnějším hráčem týmu. V bilanci +/- však skončil na čísle mínus jedenáct.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

František Lukeš (Verva Litvínov)

František Lukeš.jpg

Litvínov byl až do posledního kola ve hře o postup do play-off, do elitní desítky ale nakonec proklouzla Sparta. Vervu v průběhu sezony posílil Lukáš Kašpar, v týmu působil i Jakub Petružálek, nejproduktivnějším litvínovským hráčem ale byl František Lukeš. Šestatřicetiletý útočník dal 13 gólů a přidal 21 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud