Kladno Svou trenérskou kariéru Koubek načal u kladenského týmu, který opět převzal po svém prvním konci v Plzni. Kladno dovedl k postupu do elitní soutěže a v tehdejší Gambrinus lize (2006/07) s týmem skončil na jedenáctém místě. Pak ale skončil.
 Baník Ostrava Z Kladna Koubek odešel do Číny. Po návratu domů působil v Čáslavi a následně odešel do Baníku. V ročníku 2009/10 byl v Ostravě kousek od titulu, nakonec ale Baník skončil třetí. Další sezona už Baníku nevyšla a Koubek byl po 13 zápasech odvolán.
 Mladá Boleslav Další Koubkovou ligovou štací byla Mladá Boleslav, se kterou skončil v sezoně 2011/12 v tabulce čtvrtý. Jenže vstup do dalšího ročníku týmu z města Škody nevyšel a Koubek v září rezignoval.
 Slavia Praha Koubek v lize vedl i Slavii. Kvůli angažmá v Edenu dokonce skončil u reprezentační devatenáctky, u sešívaných ale dlouho nevydržel. Slavii převzal na konci září roku 2013. Trápící se tým dokázal zvednout, už v březnu jej ale nečekaně nahradil Alex Pastoor z Nizozemska.
7
Fotogalerie

V 72 letech na vrcholu. Podívejte se, které ligové týmy trénoval Miroslav Koubek

Mohl by si užívat zaslouženého důchodu, s tím na něj ale nechoďte. Miroslav Koubek s Plzní stíhá Spartu se Slavií.

Miroslav Koubek v září oslavil 72. narozeniny, přesto drží krok s moderní fotbalovou dobou. Od léta je zpátky v Plzni, se kterou se mu daří v pohárech i na domácí scéně. Kde nejstarší ligový kouč působil předtím? Podívejte se.

Pokračování 2 / 8

Viktoria Plzeň

Bez názvu.jpg

Koubek v lize začínal v Plzni, se kterou podepsal smlouvu v roce 2000. V ročníku 2000/01 ale s Viktorkou spadl do druhé ligy a v polovině následující sezony v klubu skončil.

Na západ Čech se vrátil v létě roku 2014, kdy nahradil Dušana Uhrina mladšího. S Plzní získal titul a následně i domácí Superpohár. Jenže vstup do sezony 2015/16 Viktorce nevyšel, tým neprošel do Ligy mistrů a Koubek na lavičce skončil.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Kladno

Miroslav Koubek Kladno Pavel Rakusan CNC Profimedia.jpg

Svou trenérskou kariéru Koubek načal u kladenského týmu, který opět převzal po svém prvním konci v Plzni. Kladno dovedl k postupu do elitní soutěže a v tehdejší Gambrinus lize (2006/07) s týmem skončil na jedenáctém místě. Pak ale skončil.

Foto: Pavel Rakusan / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Baník Ostrava

Miroslav Koubek Baník michal šula CNC Profimedia.jpg

Z Kladna Koubek odešel do Číny. Po návratu domů působil v Čáslavi a následně odešel do Baníku. V ročníku 2009/10 byl v Ostravě kousek od titulu, nakonec ale Baník skončil třetí. Další sezona už Baníku nevyšla a Koubek byl po 13 zápasech odvolán.

Foto: Michal Šula / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Mladá Boleslav

Miroslav Koubek MB.jpg

Další Koubkovou ligovou štací byla Mladá Boleslav, se kterou skončil v sezoně 2011/12 v tabulce čtvrtý. Jenže vstup do dalšího ročníku týmu z města Škody nevyšel a Koubek v září rezignoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Slavia Praha

Miroslav Koubek Slavia.jpg

Koubek v lize vedl i Slavii. Kvůli angažmá v Edenu dokonce skončil u reprezentační devatenáctky, u sešívaných ale dlouho nevydržel. Slavii převzal na konci září roku 2013. Trápící se tým dokázal zvednout, už v březnu jej ale nečekaně nahradil Alex Pastoor z Nizozemska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Bohemians 1905

Miroslav Koubek Bohemians Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

V květnu roku 2016 Koubek přišel do Bohemians, v Ďolíčku ale nevydržel ani rok. Tým pod jeho vedením od října ani jednou nevyhrál a propadl se do bojů o záchranu. Na začátku dubna proto v klubu skončil.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Hradec Králové

Miroslav Koubek HK Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Po konci v Bohemians si dal od trénování nějaký čas pauzu. Na scénu se vrátil v roce 2021, kdy převzal ligového nováčka z Hradce Králové. První sezonu zvládl na výbornou a s týmem skončil šestý. Votroci se bez problémů zachránili i v minulém ročníku, ten už ale Koubek kvůli zdravotním problémům nedokončil. Trenérskou kariéru ovšem ještě neuzavřel a teď je zpátky v Plzni.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud