V 28 letech na vrcholu. Podívejte se, kterými kluby prošel Tomáš Chorý

Když se Tomáš Chorý objevil v reprezentaci, spousta lidí nechápavě kroutila hlavou. Dlouhán z Plzně ale všem vytřel zrak.

Chorému je 28 let. A právě teď je na vrcholu. Je oporou Plzně, daří se mu v pohárech a blýskl se i v reprezentační premiéře, kterou ozdobil gólem do sítě Moldavska. Kterými kluby tento útočník prošel? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Sigma Olomouc

Bez názvu.jpg

Chorý nastartoval svou ligovou kariéru v Olomouci. Bylo to v ročníku 2013/14, během kterého zasáhl do sedmi zápasů a v utkání proti Znojmu vstřelil i svůj první gól. Znovu se v lize objevil v sezoně 2015/16, během které přidal dvě branky. Dalších 12 startů a dva góly zapsal v ročníku 2017/18, v jeho průběhu už se ale stěhoval jinam.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Viktoria Plzeň

Tomáš Chorý AS  Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Na začátku roku 2018 Chorý přestoupil za 25 milionů korun do Plzně, se kterou podepsal smlouvu na 4,5 roku. Hned ve svém prvním ročníku ve Viktorce získal titul, ke kterému na jaře pomohl dvěma góly. Na plzeňské soupisce tehdy figurovali taky Marek Bakoš nebo Michael Krmenčík. V dalších letech Chorého role rostla a během dvou následujících ročníků nasázel celkem 12 branek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Zulte Waregem

Tomáš Chorý Belgie.jpg

V říjnu roku 2020 Chorý odešel na své první (a dosud taky poslední) zahraniční angažmá. Do svých řad jej přivedl belgický Zulte Waregem, který českého dlouhána získal na hostování. Chorý v belgické lize odehrál 16 zápasů, ve kterých dal čtyři branky, pak se ale vrátil zase zpátky do Viktorky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Viktoria Plzeň

Tomáš Chorý Barcelona Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Od léta roku 2021 je Chorý v Plzni. V ročníku 2021/22 dal v lize šest branek a Viktorce pomohl zátky na ligový trůn. V Lize mistrů se pak blýskl dvěma góly do sítě Barcelony. Loni prožil svůj střelecky nejúspěšnější ročník a ve Fortuna lize se trefil třináctkrát. Letos dal tři branky v lize, čtyři v Konferenční lize a gólem ozdobil i svou reprezentační premiéru.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud