Guélor Kanga - Na podzim byl klíčovým hráčem Sparty, dal deset branek, přidal čtyři nahrávky a je nejproduktivnějším hráčem ligy. Jenže Guélor Kanga má v pražském klubu smlouvu jen do konce sezony a zdá se, že potom už na Letné pokračovat nebude. Sparta tak nyní má poslední šanci, jak na devětadvacetiletém záložníkovi z Gabonu ještě vydělat. Do svých řad jej údajně láká turecký Trabzonspor. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Ondřej Kolář - Na podzim byl suverénně nejlepším gólmanem ligy. Pětadvacetiletý Ondřej Kolář v 18 zápasech dostal jen tři góly a vychytal patnáct čistých kont. Parádními výkony v Lize mistrů si řekl také o pozornost zahraničních klubů a do hry o něj se přihlásilo francouzské Nice, které údajně chtělo zaplatit 400 milionů korun. Ozve se ještě někdo další? Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Michael Krmenčík - O plzeňského kanonýra je v zahraničí zájem dlouhodobě. Vedení Plzně se jej sice nechce vzdát, jednou však zřejmě nadejde čas, kdy Michael Krmenčík zvedne kotvy a zmizí v zahraničí. Aktuálně se o autora deseti podzimních branek zajímá italský Janov. Vedení Plzně ale nabízených 130 milionů korun přišlo málo. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Peter Olayinka - Zájem za hranicemi je také o Petera Olayinku, který ve Slavii odehrál velmi dobrý podzim. Povedly se mu také zápasy v Lize mistrů, kde se prosadil v zápase s Interem Milán. Čtyřiadvacetiletý křídelník se dostal do nigerijské reprezentace i na radar zahraničních klubů. Údajně jej sleduje i AS Řím. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Už se to rozjíždí. Toto je pět ligových hvězd, které v zimě mohou odejít do zahraničí

Na přestupovém trhu je poměrně klid. Přední týmy Fortuna ligy dosud nebyly příliš aktivní, ovšem zatím udržely i své opory. To se ale možná ještě změní.

Bez názvu.jpg

V létě Fortuna ligu opustili Patrik Hrošovský, Simon Deli, Michael Ngadeu či Alex Král. Kdo je bude následovat v zimě? Jména pěti hvězd, o které je v zahraničí stále zájem, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Guélor Kanga

Guélor Kanga Sparta 19 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Na podzim byl klíčovým hráčem Sparty, dal deset branek, přidal čtyři nahrávky a je nejproduktivnějším hráčem ligy. Jenže Guélor Kanga má v pražském klubu smlouvu jen do konce sezony a zdá se, že potom už na Letné pokračovat nebude. Sparta tak nyní má poslední šanci, jak na devětadvacetiletém záložníkovi z Gabonu ještě vydělat. Do svých řad jej údajně láká turecký Trabzonspor.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kolář

Ondřej Kolář Slavia 2 Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Na podzim byl suverénně nejlepším gólmanem ligy. Pětadvacetiletý Ondřej Kolář v 18 zápasech dostal jen tři góly a vychytal patnáct čistých kont. Parádními výkony v Lize mistrů si řekl také o pozornost zahraničních klubů a do hry o něj se přihlásilo francouzské Nice, které údajně chtělo zaplatit 400 milionů korun. Ozve se ještě někdo další?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

O plzeňského kanonýra je v zahraničí zájem dlouhodobě. Vedení Plzně se jej sice nechce vzdát, jednou však zřejmě nadejde čas, kdy Michael Krmenčík zvedne kotvy a zmizí v zahraničí. Aktuálně se o autora deseti podzimních branek zajímá italský Janov. Vedení Plzně ale nabízených 130 milionů korun přišlo málo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka LM 2.jpg

Zájem za hranicemi je také o Petera Olayinku, který ve Slavii odehrál velmi dobrý podzim. Povedly se mu také zápasy v Lize mistrů, kde se prosadil v zápase s Interem Milán. Čtyřiadvacetiletý křídelník se dostal do nigerijské reprezentace i na radar zahraničních klubů. Údajně jej sleduje i AS Řím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Souček

Tomáš Souček Slavia 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nejžhavější ligové zboží. Tomáš Souček je klíčovým hráčem Slavie i národního týmu a vedení sešívaných to velmi dobře ví. Výstupní klauzule za čtyřiadvacetiletého středopolaře je stanovena na zhruba 377 milionech korun a nyní se našel zájemce, který by je možná zaplatil – Monako.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud