Tomáš Chorý (24 let).  Do Plzně přišel před rokem jako možná náhrada za Michaela Krmenčíka, dlouho se ale neprosazoval tak, jak se od něj čekalo. V závěru podzimu však čtyřiadvacetiletý útočník zabral, dokonce se trefil i v klíčovém zápase Ligy mistrů proti AS Řím a na začátku jara přidal další dvě ligové trefy. Aktuálně má na kontě čtyři góly. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Ubong Ekpai (23 let).  Rychlonohý nigerijský ofenzivně laděný záložník přišel do Plzně v létě ze Zlína, kde patřil ke klíčovým hráčům. V novém prostředí se ale zatím moc neprosadil. Zatímco v minulém ročníku dal sedm branek a přidal čtyři gólové nahrávky, letos zasáhl jen do 11 ligových duelů a na první zápis do statistik čeká. Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia
 Dominik Sváček (22 let).  Současnou plzeňskou jedničkou mezi třemi tyčemi je Aleš Hruška. V záloze je navíc zkušený Matúš Kozáčik a Dominik Sváček ví, že si na svou příležitost bude muset počkat. Dvaadvacetiletý gólman v sezoně 2016/17 odchytal 28 minut v utkání s Jihlavou, od té doby se ale na hřiště nepodíval. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Kepl (18 let).  Michael Krmenčík je zraněný, přesto má Plzeň na hrotu sestavy stále z čeho vybírat. V týmu zůstal Tomáš Chorý, v zimě se vrátil Marek Bakoš a přišel Jean-David Beauguel. Na svou šanci čeká také teprve osmnáctiletý Tomáš Kepl, jenž na podzim sbíral zkušenosti i v juniorské Lize mistrů. Na ligovou premiéru ještě čeká. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Už nejsou přestárlým týmem. 5 nejmladších hráčů, kteří jsou na soupisce Plzně

V Plzni dlouho sázeli na zkušené, a především české či slovenské fotbalisty. Ani jedno z toho už ale není pravidlem. Šanci dostávají cizinci i mladí hráči.

Kabina Plzně se mění. Stále v ní jsou sice zkušení Roman Hubník, David Limberský, Daniel Kolář či Milan Petržela, ale stále více prostoru začínají dostávat i mladíci. Jména pěti nejmladších hráčů na plzeňské soupisce najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Aleš Čermák (24 let)

Aleš Čermák Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Bývalý kapitán reprezentační jednadvacítky přestoupil do Plzně z konkurenční Sparty. Letos i vzhledem ke zranění Daniela Koláře dostává hodně prostoru a patří ke stálým článkům základní sestavy, i když v posledním utkání v Opavě šel do hry coby střídající hráč. V aktuálním ročníku dal gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Chorý (24 let)

Tomáš Chorý Plzeň Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Do Plzně přišel před rokem jako možná náhrada za Michaela Krmenčíka, dlouho se ale neprosazoval tak, jak se od něj čekalo. V závěru podzimu však čtyřiadvacetiletý útočník zabral, dokonce se trefil i v klíčovém zápase Ligy mistrů proti AS Řím a na začátku jara přidal další dvě ligové trefy. Aktuálně má na kontě čtyři góly.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Ubong Ekpai (23 let)

Ubong Ekpai Plzeň Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Rychlonohý nigerijský ofenzivně laděný záložník přišel do Plzně v létě ze Zlína, kde patřil ke klíčovým hráčům. V novém prostředí se ale zatím moc neprosadil. Zatímco v minulém ročníku dal sedm branek a přidal čtyři gólové nahrávky, letos zasáhl jen do 11 ligových duelů a na první zápis do statistik čeká.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Sváček (22 let)

Dominik Sváček Plzeň.jpg

Současnou plzeňskou jedničkou mezi třemi tyčemi je Aleš Hruška. V záloze je navíc zkušený Matúš Kozáčik a Dominik Sváček ví, že si na svou příležitost bude muset počkat. Dvaadvacetiletý gólman v sezoně 2016/17 odchytal 28 minut v utkání s Jihlavou, od té doby se ale na hřiště nepodíval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Kepl (18 let)

Tomáš Kepl Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Michael Krmenčík je zraněný, přesto má Plzeň na hrotu sestavy stále z čeho vybírat. V týmu zůstal Tomáš Chorý, v zimě se vrátil Marek Bakoš a přišel Jean-David Beauguel. Na svou šanci čeká také teprve osmnáctiletý Tomáš Kepl, jenž na podzim sbíral zkušenosti i v juniorské Lize mistrů. Na ligovou premiéru ještě čeká.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud