David Zima  Za jednadvacítku by ještě hrát mohl, nějakou dobu už ale patří do kádru reprezentačního A týmu. Dvaadvacetiletý David Zima za sebou navíc nemá ideální sezonu. Bývalý stoper Olomouce a Slavie během svého druhého roku v Turíně zasáhl jen do devíti zápasů nejvyšší italské soutěže.

David Zima
Za jednadvacítku by ještě hrát mohl, nějakou dobu už ale patří do kádru reprezentačního A týmu. Dvaadvacetiletý David Zima za sebou navíc nemá ideální sezonu. Bývalý stoper Olomouce a Slavie během svého druhého roku v Turíně zasáhl jen do devíti zápasů nejvyšší italské soutěže.

 David Jurásek  Reprezentační jednadvacítce by se hodil jako sůl, David Jurásek už je ale jinde. Dvaadvacetiletý levý bek má za sebou životní sezonu ve Slavii. Zařadil se mezi největší hvězdy ligy i k oporám reprezentace. S tou ho nyní čeká kvalifikace na Faerských ostrovech, pak dostane volno.
 Tomáš Ostrák  Na „malém“ Euru by mohl hrát i Tomáš Ostrák, hráčův příjezd se ale rovnal utopii. Třiadvacetiletý záložník patří do kádru zámořského St. Louis, jehož sezona v MLS pokračuje. Ostrák si v St. Louis buduje dobrou pozici, na kontě má dva góly a dvě nahrávky. Cesta na šampionát jednadvacítek by ho o jeho místo v USA mohla připravit.
 Adam Hložek  Kdyby na šampionátu hrál, patřil by k největším hvězdám turnaje. Jenže dvacetiletý Adam Hložek už je v úplně jiné pozici. Má za sebou povedenou sezonu v německém Leverkusenu, zároveň patří k oporám seniorské reprezentace. Účast na Euro jednadvacítek by pro něj byla krokem zpět.
 Tomáš Čvančara  Dvaadvacetiletý Tomáš Čvančara dal letos 12 branek a pomohl Spartě k titulu. V závěru sezony byl sice kvůli zranění mimo hru, přesto už stihl zaujmout kluby ze zahraničí. Dostal se taky do kádru dospělé reprezentace a svůj debut proti Polsku ozdobil premiérovým gólem. „Malé“ Euro pro něj už není.
5
Fotogalerie

Už jsou jinde. 5 mladých českých fotbalistů, kteří se na malém Euru neobjeví

Okolo nominace českého týmu na Euro jednadvacítek bylo docela rušno. V týmu se totiž neobjevili někteří hráči, kteří v něm být ještě mohli.

Do nominace lvíčat na „malé“ Euro v Rumunsku a Gruzii se nedostali někteří hráči, na které kouč Jan Suchopárek klidně ukázat mohl. Důvod? Už jsou zkrátka jinde, v kariéře dál. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

David Zima

David Zima Turín 22.jpg

Za jednadvacítku by ještě hrát mohl, nějakou dobu už ale patří do kádru reprezentačního A týmu. Dvaadvacetiletý David Zima za sebou navíc nemá ideální sezonu. Bývalý stoper Olomouce a Slavie během svého druhého roku v Turíně zasáhl jen do devíti zápasů nejvyšší italské soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

David Jurásek

David Jurásek ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Reprezentační jednadvacítce by se hodil jako sůl, David Jurásek už je ale jinde. Dvaadvacetiletý levý bek má za sebou životní sezonu ve Slavii. Zařadil se mezi největší hvězdy ligy i k oporám reprezentace. S tou ho nyní čeká kvalifikace na Faerských ostrovech, pak dostane volno.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Ostrák

Tomáš Ostrák St. Louis.jpg

Na „malém“ Euru by mohl hrát i Tomáš Ostrák, hráčův příjezd se ale rovnal utopii. Třiadvacetiletý záložník patří do kádru zámořského St. Louis, jehož sezona v MLS pokračuje. Ostrák si v St. Louis buduje dobrou pozici, na kontě má dva góly a dvě nahrávky. Cesta na šampionát jednadvacítek by ho o jeho místo v USA mohla připravit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Adam Hložek

Adam Hložek Leverkusen 22.jpg

Kdyby na šampionátu hrál, patřil by k největším hvězdám turnaje. Jenže dvacetiletý Adam Hložek už je v úplně jiné pozici. Má za sebou povedenou sezonu v německém Leverkusenu, zároveň patří k oporám seniorské reprezentace. Účast na Euro jednadvacítek by pro něj byla krokem zpět.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Čvančara

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý Tomáš Čvančara dal letos 12 branek a pomohl Spartě k titulu. V závěru sezony byl sice kvůli zranění mimo hru, přesto už stihl zaujmout kluby ze zahraničí. Dostal se taky do kádru dospělé reprezentace a svůj debut proti Polsku ozdobil premiérovým gólem. „Malé“ Euro pro něj už není.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud