Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)  - Na debut v letošní sezoně čekal na konec října, kdy Jan Rutta zasáhl do utkání s New Jersey. Od té doby devětadvacetiletý bek, jenž k Bleskům přišel v průběhu loňské sezony z Chicaga, přidal další tři starty. Na kontě má zatím jednu nahrávku. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Radil (San Jose Sharks)  - Devětadvacetiletý útočník debutoval v NHL loni a v základní části stihl v 36 duelech nastřílet sedm branek. Letos zatím zasáhl do 13 zápasů, ale gólově se ještě neprosadil a nepřipsal si ani žádnou asistenci.  Foto: Profimedia.cz
 Libor Hájek (New York Rangers)  - Loni odehrál pět zápasů a vstřelil i premiérový gól v NHL, letos se však Libor Hájek mezi střelce ještě nezapsal. Jeho pozice v New Yorku Rangers je ale silná, jednadvacetiletý bek hraje pravidelně a podává velmi dobré výkony. V 19 startech zatím posbíral čtyři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Radko Gudas (Washington Capitals)  - Na svůj první gól v NHL čeká i Radko Gudas, jenž po loňské sezoně opustil Philadelphii a zamířil do Washingtonu. V dresu Capitals sice devětadvacetiletý důrazný bek ještě neskóroval, vedení organizace je s ním ale nadmíru spokojeno. Gudas patří k pilířům obrany a letos si připsal už pět asistencí. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Už jsou jen čtyři. Podívejte se, kteří čeští hokejisté ještě letos nedali v NHL gól

David Pastrňák se letos trefil už dvacetkrát, deset přesných zásahů už mají na kontě také Tomáš Hertl nebo Jakub Vrána. Pár českých hráčů na svůj první zásah v sezoně ale ještě čeká.

Bez názvu.jpg

Mezi úspěšné střelce se v letošní sezoně zapsalo už 21 českých hráčů. Ovšem zatímco David Pastrňák nebo Tomáš Hertl září, tak Michael Frolík se zatím trefil jen jednou a David Krejčí, Dominik Simon či Pavel Zacha mají na kontě pouze dva zásahy. A čtyři Češi (nepočítáme mezi ně zraněného Romana Poláka) se letos ještě netrefili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jan Rutta (Tampa Bay Lightning)

Jan Rutta Tampa 2.jpg

Na debut v letošní sezoně čekal na konec října, kdy Jan Rutta zasáhl do utkání s New Jersey. Od té doby devětadvacetiletý bek, jenž k Bleskům přišel v průběhu loňské sezony z Chicaga, přidal další tři starty. Na kontě má zatím jednu nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Lukáš Radil (San Jose Sharks)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Devětadvacetiletý útočník debutoval v NHL loni a v základní části stihl v 36 duelech nastřílet sedm branek. Letos zatím zasáhl do 13 zápasů, ale gólově se ještě neprosadil a nepřipsal si ani žádnou asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Libor Hájek (New York Rangers)

Libor Hájek NYR 19.jpg

Loni odehrál pět zápasů a vstřelil i premiérový gól v NHL, letos se však Libor Hájek mezi střelce ještě nezapsal. Jeho pozice v New Yorku Rangers je ale silná, jednadvacetiletý bek hraje pravidelně a podává velmi dobré výkony. V 19 startech zatím posbíral čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Radko Gudas (Washington Capitals)

Radko Gudas Washington.jpg

Na svůj první gól v NHL čeká i Radko Gudas, jenž po loňské sezoně opustil Philadelphii a zamířil do Washingtonu. V dresu Capitals sice devětadvacetiletý důrazný bek ještě neskóroval, vedení organizace je s ním ale nadmíru spokojeno. Gudas patří k pilířům obrany a letos si připsal už pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud