Už jsou fuč. 3 mladí čeští hokejisté, kteří po juniorském šampionátu odešli do zámořské OHL

Čeští hokejoví juniorští reprezentanti na domácím šampionátu neuspěli. Někteří z nich si ale i přesto otevřeli cestu do zámoří.

Bez názvu.jpg

Poté, co porazili Rusko, dali fanouškům naději, že by se mohli pokusit o malý zázrak. Čeští junioři se ale nakonec dostali jen s odřenýma ušima do čtvrtfinále, ve kterém dostali lekci od Švédů. Přesto se po šampionátu tři mladí reprezentanti dočkali zámořského angažmá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Nick Malik

Nick Malik.jpg

Sedmnáctiletý gólman začal letošní sezonu v prvoligovém Frýdku-Místku. Po konci Patrika Bartošáka v Třinci si připsal i první dva starty v extralize a do jednoho zápasu zasáhl i na domácím juniorském šampionátu. V lednu však změnil dres a odešel do kanadské juniorské OHL, kde se v týmu Sault Ste. Marie Greyhounds setkal i s Jaromírem Pytlíkem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Martin Haš

Martin Haš 20.jpg

Loni jej v pátém kole draftu NHL získal Washington, Martin Haš ale pokračoval ve Finsku, kde letos načal už třetí sezonu. Devatenáctiletý bek si zahrál i za Tapparau, aktuálně už ale působí v zámoří. Autor jednoho gólu a dvou nahrávek z juniorského mistrovství světa hrál v OHL za North Bay Battalion a teď hájí barvy týmu Guelph Storm.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jan Myšák

Jan Myšák 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Už v minulé sezoně si sedmnáctiletý útočník odbyl premiéru v extralize a v dresu Litvínova podával velmi dobré výkony. Letos za Vervu odehrál 26 zápasů, dal pět branek, přidal čtyři nahrávky, na domácím šampionátu přidal gól a nahrávku a poté odešel do zámoří. V OHL nastupuje za tým Hamilton Bulldogs, za který dosud odehrál 14 duelů. Na kontě má už 12 branek a pět asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud