Pamatujete na Marca Janka, Ria Mavubu či Jonathana Biabianyho? Všechny do Sparty přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni, ale ani jeden z nich už na Letné není.  V pražském klubu však stále působí sedm Stramaccioniho posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pamatujete na Marca Janka, Ria Mavubu či Jonathana Biabianyho? Všechny do Sparty přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni, ale ani jeden z nich už na Letné není. V pražském klubu však stále působí sedm Stramaccioniho posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 Florin Nita - Trenér Stramaccioni měl na začátku k dispozici brankářské duo Tomáš Koubek a Martin Dúbravka. Jenže první z nich odešel ještě v létě do Rennes a druhý v zimě do Newcastlu. Na Letnou proto přišel rumunský reprezentant Florin Nita, jenž aktuálně kryje záda Milanu Hečovi. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Semih Kaya - Turecký stoper přicházel s velkou slávou, Sparta za něj zaplatila přes 50 milionů korun a Semih Kaya se stal nejlépe placeným hráčem ligy. Jenže o svých kvalitách nepřesvědčil, vrátil se i na hostování do Galatasaraye a v letošní sezoně si připsal jen deset startů. V létě mu končí smlouva a ze Sparty nejspíš odejde. Foto: Profimedia.cz
 Lukáš Štetina - Také Lukáše Štetinu do Sparty přivedl trenér Stramaccioni. Slovenský reprezentační stoper, jenž přišel z Dukly, na začátku nastupoval pravidelně, jeho role ale postupně slábla a v zimě se zdálo, že z Letné odejde. Na jaře se však zase vrátil do základní sestavy. Foto: Profimedia.cz
 Tal Ben Chaim - Když do Sparty před necelými třemi lety přicházel, stál 76 milionů korun. Jenže izraelský křídelník na Letné skoro nic neukázal. Dosud odehrál jen dvacet zápasů, připsal si pouhé dvě asistence a provází ho vleklé zdravotní problémy. V létě nejspíš odejde. Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
8
Fotogalerie

Už jich moc nezbylo. Toto je 7 posledních hráčů Sparty, které přivedl trenér Stramaccioni

Za chvíli to budou už tři roky, co do Sparty přišel italský trenér Andrea Stramaccioni. Na Letné sice dlouho nevydržel, v klubu však zvládl napáchat spoustu škod.

Andrea Stramaccioni Rosický Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Pamatujete na Marca Janka, Ria Mavubu či Jonathana Biabianyho? Všechny do Sparty přivedl italský trenér Andrea Stramaccioni, ale ani jeden z nich už na Letné není. V pražském klubu však stále působí sedm Stramaccioniho posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 8

Florin Nita

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Trenér Stramaccioni měl na začátku k dispozici brankářské duo Tomáš Koubek a Martin Dúbravka. Jenže první z nich odešel ještě v létě do Rennes a druhý v zimě do Newcastlu. Na Letnou proto přišel rumunský reprezentant Florin Nita, jenž aktuálně kryje záda Milanu Hečovi.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 8

Semih Kaya

Semih Kaya Sparta 2.jpg

Turecký stoper přicházel s velkou slávou, Sparta za něj zaplatila přes 50 milionů korun a Semih Kaya se stal nejlépe placeným hráčem ligy. Jenže o svých kvalitách nepřesvědčil, vrátil se i na hostování do Galatasaraye a v letošní sezoně si připsal jen deset startů. V létě mu končí smlouva a ze Sparty nejspíš odejde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Lukáš Štetina

Lukáš Štetina 19.jpg

Také Lukáše Štetinu do Sparty přivedl trenér Stramaccioni. Slovenský reprezentační stoper, jenž přišel z Dukly, na začátku nastupoval pravidelně, jeho role ale postupně slábla a v zimě se zdálo, že z Letné odejde. Na jaře se však zase vrátil do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Tal Ben Chaim

Tal Ben Chaim SParta 2 MICHAL RŮŽIČKA MAFRA Profimedia.jpg

Když do Sparty před necelými třemi lety přicházel, stál 76 milionů korun. Jenže izraelský křídelník na Letné skoro nic neukázal. Dosud odehrál jen dvacet zápasů, připsal si pouhé dvě asistence a provází ho vleklé zdravotní problémy. V létě nejspíš odejde.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 8

Guélor Kanga

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Gabonský reprezentační záložník přišel do Sparty na začátku února roku 2018. Od té doby za Spartu odehrál 58 ligových zápasů, ve kterých dal 26 branek a přidal devět asistencí. Ani on ale na Letné nejspíš nezůstane a v létě odejde zadarmo.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 8

Georges Mandjeck

Georges Mandjeck Sparta 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý Georges Mandjeck se po svém přestupu do Sparty vůbec neprosadil. Hostoval v Metách, působil v Izraeli a v létě chtěl s pražským klubem rozvázat smlouvu. Nakonec ale přišel nečekaný zvrat a kamerunský reprezentant se stal důležitou součástí sparťanské sestavy. V Praze možná zůstane.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Stramaccioni do Sparty přivedl i Srdjana Plavšiče. Čtyřiadvacetiletý srbský rychlík má na Letné docela silnou pozici a nastupuje poměrně pravidelně. Čekala se od něj ale vyšší produktivita – v dosavadních 57 zápasech dal pět branek a přidal sedm nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud