Už bez Francouze. 6 českých brankářů, kteří budou chytat v KHL

Už na začátku září začíná nový ročník Kontinentální hokejové ligy. Tu po letech opustil Jan Kovář či Pavel Francouz, který patřil k nejlepším brankářům soutěže. V té bude působit šest českých gólmanů.

Bez názvu.jpg

Francouz je v Coloradu, Marek Mazanec se snaží prosadit v New Yorku Rangers, do nového ročníku KHL by však mělo zasáhnout stejný počet českých brankářů jako loni . Tedy šest. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Dominik Furch (Čerepovec)

Dominik Furch ČR.jpg

Osmadvacetiletý gólman odešel v roce 2015 ze Slavie do Omsku a ihned se stal jedničkou Avangardu. Na Sibiři prožil tři úspěšné roky, zařadil se mezi nejlepší gólmany soutěže, objížděl reprezentační akce a dokonce koketoval s NHL. Nakonec ale zamířil do Čerepovce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Dominik Hrachovina (Astana)

Dominik Hrachovina ČR  Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg

Několik let patřil k nejlepším gólmanům finské ligy, reprezentační pozvánky ho ale míjely. Před šampionátem v Dánsku se ale nečekaně objevil v nominaci a změna ho čeká i na klubové úrovni. Třiadvacetiletý Dominik Hrachovina opustil Tapparu a bude chytat za Astanu.

Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Libor Kašík (Chabarovsk)

Libor Kašík 2.jpg

V Chabarovsku se vytvořila početná česká kolonie. Jejím členem je také Libor Kašík, jenž byl řadu let klíčovou personou extraligového Zlína, kterému v roce 2014 vychytal titul. Už několikrát se spekulovalo o jeho odchodu, býval spojován se Spartou, nakonec si ale plácl s Amurem a poprvé si vyzkouší KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jakub Kovář (Jekatěrinburg)

Jakub Kovář ČR.jpg

Účastník olympijských her v Soči chytá v KHL už od roku 2013. S výjimkou jediného ročníku působí v Jekatěrinburgu, kde se připravuje už na pátou sezonu. Pokaždé se mu povedlo dotáhnout tým do play-off, dokáže to i letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Alexander Salák (Jaroslavl)

Alexander Salák Novosibirsk 2.jpg

Působil v Petrohradu, několik let byl oporou Novosibirsku a teď si vyzkouší třetí angažmá v KHL. Alexander Salák, který před pár dny oznámil konec v reprezentaci, bude chytat za Jaroslavl. Uplynulé dva roky skončil mimo play-off, s Lokomotivem má ale jednatřicetiletý gólman jiné ambice.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Štěpánek (Slovan)

Jakub Štěpánek Slovan Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Dvaatřicetiletý Jakub Štěpánek opustil v roce 2010 Vítkovice a zamířil do Petrohradu. Chytal také za Lev Praha, Ćerepovec, působil ve Švýcarsku, Finsku a objevil se i v Pardubicích. Loni zamířil do Slovanu, za který odchytal 37 zápasů. Teď by měl být dvojkou za Markem Čiliakem.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud