Utopie nebo nová výzva? 4 důvody, proč by Jaromír Jágr mohl hrát za Třinec

Jaromír Jágr stále nemá vyřešenou budoucnost. Trénuje s mateřským Kladnem a stále věří, že se vrátí do NHL. Jendou z variant je ale také působení v Kontinentální hokejové lize nebo odchod do Třince. Ten o něj projevil zájem a vzájemná spolupráce by dávala smysl.

Jágr do Třince? A proč ne?! V minulosti se toto spojení už několikrát skloňovalo a Oceláři už veřejně prohlásili, že by o pětačtyřicetiletého útočníka stáli. Čtyři důvody, proč by tato „senzace“ mohla klapnout, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Zázemí

Jaromír Jágr Kladno.jpg

Mezi hokejisty je to známá věc. Lepší zázemí, než jaké mají třinečtí hokejisté, u nás jinde nenajdete. Moderní aréna, luxusní sauna, wellness, posilovna, tělocvična, zkrátka vše, co Jágr potřebuje a vše v supermoderním provedení. Je dobře známo, že Jágr na svou přípravu hodně dá, zázemí je proto velkým třineckým plusem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Ambice

Jaromír Jágr Ručinská Vídeň.jpg

Oceláři v roce 2011 vyhráli svůj první, ale dosud také poslední, extraligový titul. Třinec je každou sezonu pasován do role jednoho z favoritů, vysoké ambice se mu ale v posledních letech nedaří naplnit. Slezský klub nicméně disponuje jedním z nejvyšších rozpočtů a má prostředky na to, aby postavil tým, který bude znovu bojovat o Masarykův pohár. Ten Jágrovi ve sbírce stále chybí…

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Kontakty

Jaromír Jágr Třinec JAROSLAV OŽANA MAFRA Profimedia.jpg

Pojišťovna AGEL, kterou vlastní miliardář Tomáš Chrenek, agentura Česká sportovní Miroslava Černoška z Prostějova, ale také Třinecké železárny. To jsou subjekty, které jsou spojeny jak s třineckým hokejovým klubem, tak i se samotným Jágrem. Zdá se, že ke klubu má blíž, než se to jeví na první pohled.

Foto: JAROSLAV OŽANA / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Kladno

Jaromír Jágr Kladno 2.jpg

Jágr jasně uvedl, že z jeho příštího angažmá musí vytěžit i Kladno. Co to znamená v praxi? Český veterán by byl hráčem Rytířů, v Třinci by hrál jen na střídavé starty. Oceláři by mu rozhodně nenabídli žádnou směšnou nabídku, ale naopak plat, který by byl pro Jágra zajímavý.

Ne, že by peníze potřeboval, pomohly by však právě „jeho“ Kladnu. Navíc by hrál za přední extraligový klub a parádně by se připravil na případnou kladenskou baráž.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud