Příchod do Lutychu – 200 tis. eur.  Psal se rok 2015, když Tetteh přišel z Ghany do belgického Lutychu. Cena za jeho přestup nebyla uvedena, podle portálu transfermarkt.de ale tehdy osmnáctiletý Tetteh stál 200 tisíc eur. Foto: Profimedia.cz
 Maximum ve Slovácku – 600 tis. eur.  Během působení v Lutychu Tettehova cena rostla a dostala se až na 600 tisíc eur. Tolik taky stál, když v roce 2016 přišel na hostování do Slovácka.  Později šla ale jeho cena zase trochu dolů. Foto: Profimedia.cz
 Hvězda v Bohemians - 550 tis. eur.  Ze Slovácka se Tetteh vrátil do Lutychu, obratem ale putoval do Bohemians 1905. Když do Ďolíčku přicházel, stál 400 tisíc eur, o necelý rok později už ale jeho hodnota přesahovala půl milionu eur. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Maximum ve Spartě – 2 mil. eur.  V roce 2018 Tetteh odešel do Sparty, která za něj zaplatila asi dvacet milionů korun. Ghanský útočník nastřílel během sezony 2018/19 jedenáct branek a jeho cena loni v létě dosáhla až na dva miliony eur. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Útočník za 120 milionů korun. Podívejte se, jak se měnila cena Benjamina Tetteha

Benjamin Tetteh před pár dny opustil Spartu a zamířil na hostování s opcí do tureckého Malatyasporu. Na Letné na něm mohou pořádně vydělat.

Benjamin Tetteh 20.jpg

Benjamin Tetteh se měl na Letné stát útočníkem číslo jedna, tahounem týmu a postrachem všech obran soupeřů. Jenže to se nestalo a ghanský útočník odešel hostovat do tureckého Malatyasporu, který za něj může zaplatit 120 milionů korun. Tettehova tržní cena je přitom podle portálu transfermarkt.de výrazně nižší. Kolik stojí? A jak se jeho cena vyvíjela? To zjistíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Příchod do Lutychu – 200 tis. eur

Benjamin Tetteh Lutych.jpg

Psal se rok 2015, když Tetteh přišel z Ghany do belgického Lutychu. Cena za jeho přestup nebyla uvedena, podle portálu transfermarkt.de ale tehdy osmnáctiletý Tetteh stál 200 tisíc eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Maximum ve Slovácku – 600 tis. eur

Benjamin Tetteh 2.jpg

Během působení v Lutychu Tettehova cena rostla a dostala se až na 600 tisíc eur. Tolik taky stál, když v roce 2016 přišel na hostování do Slovácka.  Později šla ale jeho cena zase trochu dolů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Hvězda v Bohemians - 550 tis. eur

Benjamin Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ze Slovácka se Tetteh vrátil do Lutychu, obratem ale putoval do Bohemians 1905. Když do Ďolíčku přicházel, stál 400 tisíc eur, o necelý rok později už ale jeho hodnota přesahovala půl milionu eur.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Maximum ve Spartě – 2 mil. eur

Benjamin Tetteh 2019.jpg

V roce 2018 Tetteh odešel do Sparty, která za něj zaplatila asi dvacet milionů korun. Ghanský útočník nastřílel během sezony 2018/19 jedenáct branek a jeho cena loni v létě dosáhla až na dva miliony eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Konec na Letné – 1 mil. eur

Benjamin Tetteh Kanga Pavel Mazáč Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Loňská sezona ale Tettehovi nevyšla a ligový ročník končil jen se sedmi góly. To se projevilo i na jeho tržní ceně, která klesla na jeden milion eur. Ghanský forvard se na Letné stal až útočníkem číslo čtyři, a tak odešel na hostování do Malatyasporu. Pokud na něj turecký klub uplatní opci, zaplatí za něj 120 milionů korun.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud