Utečte stresu! Běh nebo procházka umí divy

Dusí vás stres nebo jste rozmrzelí? Vyrazte ven a špatné náladě utečte. Běh a jeho méně náročná sestra procházka jsou skvělé aktivity pro všechny, kdo se chtějí uvolnit a přitom se nevyřídit v posilovně.

Endorfin na počkání

Kromě lepšího fyzického zdraví je jedním z efektů sportu i pozitivní vliv na duševní pohodu. Může za to mj. endorfin, „hormon štěstí“, který se aktivitou uvolňuje. Nemusíte přitom zvedat tunová závaží, krásně poslouží i kondiční běh nebo procházka. V případě příležitostného sportování se vlivem endorfinu dostavuje pocit euforie, u pravidelných sportovců je to naopak hlubší klid a pohoda.

Pes je půlka vítězství

Lidé, kteří chovají psa, jsou šťastnější. Roli přitom hraje i to, že mazlíčci vás „vytáhnou“ ven. Poděkovat jim za to můžete třeba pamlsky, které nabízí Zoohit sleva. Jestli psa nemáte, ale chcete trávit čas s němým parťákem, můžete se nabídnut psímu útulku. Další radost vám totiž udělá i to, že konáte dobrý skutek.

Je libo brusle nebo prkno?

Stejný efekt jako běh má i in-line bruslení či skateboarding. Vyrazit na cyklostezku a kývnout na sebe s protijedoucími může nahrazovat jiné sociální kontakty, kterých se nám momentálně nedostává. Jako motivace ke sportu funguje také oblečení. Když si pořídíme outfit na sport, cítíme se blbě, pokud jen leží ve skříni. Podívejte se, co nabízí aktuální Boardstar sleva a nechte inspirovat ke stylovému pohybu.

Relaxace po návratu

Až se vrátíte z běhu nebo procházky, vlezte rovnou do sprchy. Nejde jen o osobní hygienu, nýbrž i o psychologický efekt. Pokračujete totiž v tom, že děláte něco sami pro sebe. Zároveň můžete prostředí sprchy využít i dalším způsobem. Výše zmíněný endorfin so totiž uvolňuje i při sexu a erotických aktivitách. K dokonalému uvolnění vám pomůže i koupelnová kosmetika. Chcete-li investovat do kvality, ale přitom neplatit jmění, uvítáte Notino slevový kód.

Co jíst při běhání a procházkách?

Běhat rozhodně není dobré hned po jídle, u klidné procházky ale tak přísní být nemusíte. Pokud je vaším cílem zhubnout, měli byste si hlídat kalorický deficit. Větší obezřetnost pak vyžadují dlouhodobé aktivity, jako je dálkový běh. Neměli byste vybíhat hladoví a něco malého sezobněte i během tréninku. Hodí se ovoce (i sušené), ale někdo dává přednost speciální výživě pro sportovce. Pokud je na vás příliš drahá, ušetříte pomocí odměn za nákupy od Tipli.

Top videa

Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný

Nejčtenější články

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

21.  5.  2023 | |2 N/A
Petr Sobol
Hokejová reprezentaceNHLHokej
Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejd…

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

30.  5.  2023 |
Petr Sobol
Zbrojovka BrnoPřestupyFotbal
Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baníku

Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baník…

Ostravskému Baníku letošní sezona vůbec nevyšla. Tým bude potřebovat posily. A hledá je ve Slavii.

1.  6.  2023 |
Petr Sobol
Baník OstravaSlavia PrahaPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com