Josef Kořenář (San Jose Barracuda) . Jednadvacetiletý Josef Kořenář sice nikdy neprošel draftem NHL, v zámoří si ale buduje silnou pozici. Už loni patřil k oporám farmy San Jose Sharks a také letos podává v AHL velmi dobré výkony. Za San Jose Barracuda dosud odchytal sedm zápasů a drží si 91 procentní úspěšnost zákroků. Foto: Profimedia.cz
 Jakub Zbořil (Providence Bruins) . Loni si odbyl premiéru v NHL a odehrál dva zápasy za Boston. Na další příležitost zatím čeká na farmě v Providence, kde si letos dvaadvacetiletý bek, jenž prošel prvním kolem draftu 2015, připsal pět bodů za gól a čtyři nahrávky. To z něj dělá nejproduktivnějšího českého obránce v AHL. Foto: Profimedia.cz
 Michael Špaček (Manitoba Moose).  Před čtyřmi lety jej draftoval Winnipeg, dvaadvacetiletý Michael Špaček si ale v NHL ještě nezahrál. Na svou šanci trpělivě čeká ve farmářském Manitoba Moose, v jehož barvách loni posbíral velmi dobrých 41 (10+31) bodů. Letos má na kontě tři góly a čtyři nahrávky. Foto: Profimedia.cz
 Filip Zadina (Grand Rapids Griffins).  Čekalo se, že se prosadí do kádru Detroitu, jenže místo toho šestka draftu 2018 sezonu začala znovu na farmě. Za Grand Rapids Griffins letos odehrál 14 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal dvě nahrávky. To nejsou špatná čísla, v zámoří se ale hovoří o tom, že se od devatenáctiletého Filipa Zadiny čekalo víc. Dokonce se spekulovalo i o jeho možném trejdu. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Úspěšní farmáři. Toto je pět nejlepších českých hokejistů v letošní sezoně AHL

Cesta do vysněné NHL bývá dlouhá a trnitá. Pro řadu hráčů je vstupní bránou do nejlepší hokejové ligy světa AHL, ve které i letos působí několik českých hokejistů.

Bez názvu.jpg

Do letošního ročníku NHL zatím zasáhlo 26 českých hráčů do pole a tři brankáři. Další čekají na svou šanci na farmě. Kteří čeští hokejisté jsou letos v AHL nejvíc vidět? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Josef Kořenář (San Jose Barracuda)

Josef Kořenář SJ.jpg

Jednadvacetiletý Josef Kořenář sice nikdy neprošel draftem NHL, v zámoří si ale buduje silnou pozici. Už loni patřil k oporám farmy San Jose Sharks a také letos podává v AHL velmi dobré výkony. Za San Jose Barracuda dosud odchytal sedm zápasů a drží si 91 procentní úspěšnost zákroků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Zbořil (Providence Bruins)

Jakub Zbořil Boston 2.jpg

Loni si odbyl premiéru v NHL a odehrál dva zápasy za Boston. Na další příležitost zatím čeká na farmě v Providence, kde si letos dvaadvacetiletý bek, jenž prošel prvním kolem draftu 2015, připsal pět bodů za gól a čtyři nahrávky. To z něj dělá nejproduktivnějšího českého obránce v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Špaček (Manitoba Moose)

Michael Špaček Winnpeg.jpg

Před čtyřmi lety jej draftoval Winnipeg, dvaadvacetiletý Michael Špaček si ale v NHL ještě nezahrál. Na svou šanci trpělivě čeká ve farmářském Manitoba Moose, v jehož barvách loni posbíral velmi dobrých 41 (10+31) bodů. Letos má na kontě tři góly a čtyři nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Filip Zadina (Grand Rapids Griffins)

Filip Zadina Detroit 2.jpg

Čekalo se, že se prosadí do kádru Detroitu, jenže místo toho šestka draftu 2018 sezonu začala znovu na farmě. Za Grand Rapids Griffins letos odehrál 14 zápasů, ve kterých dal pět branek a přidal dvě nahrávky. To nejsou špatná čísla, v zámoří se ale hovoří o tom, že se od devatenáctiletého Filipa Zadiny čekalo víc. Dokonce se spekulovalo i o jeho možném trejdu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Frk (Ontario Reign)

Martin Frk Detroit.jpg

V Detroitu už o něj neměli zájem a spekulovalo se o tom, že stejně jako Dmitrij Jaškin či Lukáš Sedlák odejde z NHL do KHL. Martin Frk se ale nakonec dohodl na smlouvě s Los Angeles a rozhodl se, že o místo v zámoří ještě zabojuje. Do prvního kádru Kings se zatím nevešel, ve farmářském Ontario Reign se mu ale daří a s 11 (7+4) body je nejproduktivnějším Čechem v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud