Lukáš Masopust  - Bývalý hráč Jihlavy a Jablonce několik let nastupoval na pravém kraji zálohy, odkud často a rád podnikal ofenzivní nálety. Na tomto postu hrál i ve Slavii, stejně tak i v reprezentaci, ve které na něj trenér Jaroslav Šilhavý hodně sázel. Lukáš Masopust se dostává do řady šancí, často ho však sráží chabá produktivita. Po odchodu Vladimíra Coufala do West Hamu, který mimochodem kroužil taky okolo Masopusta, se ale jeho role mění. Trenér Trpišovský jej totiž ze zálohy stáhl na pravý kraj obrany. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Holeš  - Do Slavie loni v létě přicházel jako pravý bek, jenž měl výhledově nahradit Coufala. Jenže Tomáš Holeš toho v minulém ročníku moc nenahrál a letos jej trenér Trpišovský „předělal“ v defenzivního záložníka. Na tomto postu Holeš obstál a stal se jednou z opor sešívaného kádru. Foto: Profimedia.cz
 Oscar Dorley  - Slavia jej přivedla v průběhu loňské sezony z Liberce. Liberijský univerzál přicházel především jako střední záložník, ovšem letos se jeho role mění. Dvaadvacetiletý Oscar Dorley totiž začal nastupovat na levém kraji obrany, kde hodně zamával i s dosud neotřesitelnou pozicí Jana Bořila. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Abdallah Sima  - Objev z Edenu. Teprve devatenáctiletý klenot ze Senegalu přišel do Slavie v létě z Táborska. Původně jako perspektivní útočník, který bude sbírat zkušenosti v sešívané rezervě. Rychle se z něj ale stala opora Trpišovkého kádru, která střílí jednu důležitou branku za druhou. Ne však z útoku, ale z kraje zálohy. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Univerzálové z Edenu. 4 hráči, kterým Trpišovský ve Slavii „vymyslel“ nový post

Konkurence v Edenu je veliká a na každý post se tlačí několik hráčů. I proto čas od času někdo změní „svůj“ post a postaví se na místo, kde se s ním tak úplně nepočítalo. Výsledek pak ale stojí za to.

Abdallah Sima Slavia 2.jpg

Prosadit se do kádru Slavie, to není jen tak. Trenér Jindřich Trpišovský svým svěřencům ordinuje náročný styl, který není pro každého. A čas od času taky pro někoho „vymyslí“ nový post. Jména čtyř hráčů sešívaného kádru, kteří nyní nastupují na jiných místech, než s čím do Edenu přicházeli, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Lukáš Masopust

Lukáš Masopust Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bývalý hráč Jihlavy a Jablonce několik let nastupoval na pravém kraji zálohy, odkud často a rád podnikal ofenzivní nálety. Na tomto postu hrál i ve Slavii, stejně tak i v reprezentaci, ve které na něj trenér Jaroslav Šilhavý hodně sázel. Lukáš Masopust se dostává do řady šancí, často ho však sráží chabá produktivita. Po odchodu Vladimíra Coufala do West Hamu, který mimochodem kroužil taky okolo Masopusta, se ale jeho role mění. Trenér Trpišovský jej totiž ze zálohy stáhl na pravý kraj obrany.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Tomáš Holeš

Tomáš Holeš Slavia.jpg

Do Slavie loni v létě přicházel jako pravý bek, jenž měl výhledově nahradit Coufala. Jenže Tomáš Holeš toho v minulém ročníku moc nenahrál a letos jej trenér Trpišovský „předělal“ v defenzivního záložníka. Na tomto postu Holeš obstál a stal se jednou z opor sešívaného kádru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Oscar Dorley

Oscar Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla v průběhu loňské sezony z Liberce. Liberijský univerzál přicházel především jako střední záložník, ovšem letos se jeho role mění. Dvaadvacetiletý Oscar Dorley totiž začal nastupovat na levém kraji obrany, kde hodně zamával i s dosud neotřesitelnou pozicí Jana Bořila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Abdallah Sima

Abdallah Sima Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Objev z Edenu. Teprve devatenáctiletý klenot ze Senegalu přišel do Slavie v létě z Táborska. Původně jako perspektivní útočník, který bude sbírat zkušenosti v sešívané rezervě. Rychle se z něj ale stala opora Trpišovkého kádru, která střílí jednu důležitou branku za druhou. Ne však z útoku, ale z kraje zálohy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud