Udrží je mezi elitou? Milan Baroš a čtyři další posily, které získal Baník Ostrava

Udrží je mezi elitou? Milan Baroš a čtyři další posily, které získal Baník Ostrava

Udrží je mezi elitou? Milan Baroš a čtyři další posily, které získal Baník Ostrava

Před dvěma lety padli na dno, Baník neudržel ligovou příslušnost a sestoupil z nejvyšší soutěže. Ve druhé lize ale zůstal pouhý rok a nyní je opět mezi elitou. Navíc získal pět zajímavých posil.

Ligový mistr z roku 2004 neprocházel příliš úspěšným obdobím. V Ostravě ale věří, že Baník je z toho nejhoršího venku a čekají ho lepší zítřky. K tomu by mělo pomoct i pět nových posil. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Baroš

Milan Baroš Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Třetí, a taky poslední, návrat Milana Baroše do Ostravy. Bývalý forvard Liverpoolu, vítěz Ligy mistrů a nejlepší střelec EURA 2004 přišel do Baníku dvakrát z Turecka, s bývalým vedením se ale nerozešel v dobrém a odešel do Mladé Boleslavi.

Uplynulou sezonu strávil v Liberci, kde s jeho službami byli náramně spokojeni a přáli si, aby „Bary“ zůstal pod Ještědem. Volání kořenů bylo ale silnější a pětatřicetiletý útočník se vydal uzavřít kariéru domů.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hykel

BaníkL.jpg

Mládežnický reprezentační záložník Tomáš Hykel měl namířeno do Baníku už v zimě, jeho přesun z Frýdku-Místku se ale neuskutečnil. O přestupu jednal tajně a hrozilo mu, že přijde o kus kariéry. Vytouženého transferu se ale nakonec přeci jen dočkal a s Baníkem podepsal smlouvu na tři roky.

Pokračování 4 / 6

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar Plzeň.jpg

Ve Zlíně byl klíčovým hráčem, lídrem a obávaným kanonýrem. Na začátku minulé sezony ho získala Plzeň, osmadvacetiletý forvard se ale na západě Čech neprosadil. Naskočil do 18 zápasů, šestkrát byl v základní sestavě, gól však nedal žádný. Když Viktorka v létě přivedla Jakuba Řezníčka, o Poznarově osudu bylo jasno. Zamířil na hostování do Baníku a přípravné zápasy naznačují, že by mohl hodně vytěžit se spolupráce s Barošem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Stefan Panič

Baník nelovil jen na domácím trhu, ale také v zahraničí. Ze Srbska přivedl defenzivního záložníka Stefana Paniče, který v lednovém duelu proti USA debutoval v srbské reprezentaci. Čtyřiadvacetiletý fotbalista přichází z týmu Metalac Gornji Milanovac, za který odehrál během dvou sezon 60 zápasů a vstřelil pět branek. Měl by výrazně zocelit střed ostravské zálohy.

Pokračování 6 / 6

Martin Šindelář

Martin Šindelář.jpg

Od roku 2012 byl v olomouckém áčku, vypracoval se v oporu základní sestavy, v létě ale nastal čas na změnu. Šestadvacetiletý obránce Martin Šindelář odešel do konkurenčního Baníku a měl by vytvořit stoperskou dvojici s Tomášem Zápotočným. V Ostravě si od něj hodně slibují.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud