Udrželi je. 3 zahraniční hvězdy Slavie, které v zimě mohly odejít z Edenu do ciziny

Slavia během zimy udržela téměř celý kádr pohromadě. Přišla jen o Petara Musu, který zamířil do bundesligového Unionu Berlín. Zájem však byl také o další cizince z Edenu.

Abdallah Sima Stanciu Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Zahraniční kluby krouží okolo Ondřeje Koláře, sledují také Jana Bořila či Lukáše Masopusta. V zimě však byl v cizině zájem také o tři zahraniční hvězdy sešívané družiny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Peter Olayinka 

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK  MAFRA  Profimedia.jpg

Nigerijský reprezentant patří dlouhodobě mezi klíčové hráče Slavie. Dříve jej údajně sledovalo římské AS, pak se psalo o německém Stuttgartu a v zimě jej prý vábil bundesligový Leverkusen. Ten ale nepochodil. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Abdallah Sima 

Abdallah Sima Slavia 2.jpg

Devatenáctiletý klenot ze Senegalu na podzim zazářil, blýskl se taky v Evropské lize a v parádních výkonech pokračuje i na jaře. Okolo Abdallaha Simy bylo hodně rušno, psalo se například o zájmu Juventusu nebo Arsenalu a celou zimu byl spojován s odchodem do West Hamu. Nakonec ale zůstal. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu Slavia roh.jpg

V létě tomu budou dva roky, co Nicolae Stanciu přišel za více než sto milionů korun do Slavie, která z něj udělala nejdražší posilu v ligové historii. Rumunský reprezentant patří k oporám sestavy a trenér Jindřich Trpišovský na něm hodně staví. Pravidelně se však objevují informace o jeho možném odchodu - nedávno jej vábil turecký Trabzonspor, který za hráče nabízel 3,5 milionů eur. Slavia ale řekla ne. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud