Adam Vlkanova – 490 tis. eur  Loni už se zdálo, že míří do Slavie. Z přestupu ofenzivního esa do Edenu ale sešlo a osmadvacetiletý Adam Vlkanova začal letošní ročník v Hradci Králové. Nakonec se však přeci jen přestupu dočkal a odešel do Plzně, se kterou si zahrál i Ligu mistrů. Blýskl se gólem do sítě Bayernu Mnichov, dostal se i do reprezentace, na jaře ale jeho pozice není nejpevnější.
 Matej Trusa – 500 tis. eur  Dvaadvacetiletý slovenský útočník přišel do Plzně loni v zimě z Michalovců. Ve Viktorce ale moc prostoru nedostal. Na jaře odehrál jen sedm zápasů a letos hostuje v Hradci Králové. Za ten si připsal zatím 12 startů, gólově se ovšem neprosadil.
 Roman Květ – 600 tis. eur  Roman Květ odehrál parádní podzim v barvách Bohemians 1905. Blýskl se devíti góly, přidal dvě nahrávky a vysloužil si přestup do Plzně. Viktorka za něj zaplatila docela vysokou částku a pětadvacetiletý záložník se v Bílkově týmu dostal do základní sestavy. Přidal další dvě branky, aktuálně ovšem chodí do hry spíše z lavičky náhradníků.
 Václav Jemelka – 1 mil. eur  O jeho přestupu z Olomouce se spekulovalo déle. Václav Jemelka býval spojován se Spartou i Slavií, nakonec ale odešel na začátku sezony do Plzně. Ve Viktorce si získal dobrou pozici a má pevný flek v sestavě. Sedmadvacetiletý stoper, jež dříve hostoval i v belgickém Leuvenu, patří taky do kádru české reprezentace.
5
Fotogalerie

Účet za posily. 5 nejdražších hráčů, kteří přišli do Plzně za vlády trenéra Bílka

Trenér Michal Bílek po sezoně skončí v Plzni. Bývalý reprezentační kouč během své vlády ve Viktorce tým hodně proměnil.

Plzni vládne boss Adolf Šádek. Pod příchod posil se však „podepsal“ taky Michal Bílek. Jména pěti nejdražších hráčů (podle portálu transfermarkt.de), kteří do Viktorky za jeho panování v klubu přišli, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mohamed Tijani – 400 tis. eur

Mohamed Tijani Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ligový životopis pětadvacetiletého stopera Beninu je hodně zajímavý. Mohameda Tijaniho si už dříve vyhlédla v Jihlavě Sparta, na Letné ale odhalili jeho zdravotní problémy, a tak z přestupu sešlo. Místo toho Tijani skončil ve Slavii. Jenže v Edenu se moc neprosadil, a tak hostoval nejprve v Liberci a loni v Teplicích. Tam se dostal do parádní formy a tým ze Stínadel dovedl k záchraně. Řekl si tak o další přestup a zamířil do Plzně. Jenže ve Viktorce moc prostoru nedostal a nyní hostuje v Brně.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Adam Vlkanova – 490 tis. eur

Adam Vlkanova Plzeň Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Loni už se zdálo, že míří do Slavie. Z přestupu ofenzivního esa do Edenu ale sešlo a osmadvacetiletý Adam Vlkanova začal letošní ročník v Hradci Králové. Nakonec se však přeci jen přestupu dočkal a odešel do Plzně, se kterou si zahrál i Ligu mistrů. Blýskl se gólem do sítě Bayernu Mnichov, dostal se i do reprezentace, na jaře ale jeho pozice není nejpevnější.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Matej Trusa – 500 tis. eur

Matej Trusa Plzeň Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý slovenský útočník přišel do Plzně loni v zimě z Michalovců. Ve Viktorce ale moc prostoru nedostal. Na jaře odehrál jen sedm zápasů a letos hostuje v Hradci Králové. Za ten si připsal zatím 12 startů, gólově se ovšem neprosadil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Roman Květ – 600 tis. eur

Roman Květ Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Roman Květ odehrál parádní podzim v barvách Bohemians 1905. Blýskl se devíti góly, přidal dvě nahrávky a vysloužil si přestup do Plzně. Viktorka za něj zaplatila docela vysokou částku a pětadvacetiletý záložník se v Bílkově týmu dostal do základní sestavy. Přidal další dvě branky, aktuálně ovšem chodí do hry spíše z lavičky náhradníků.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Václav Jemelka – 1 mil. eur

profimedia-0737571892.jpg

O jeho přestupu z Olomouce se spekulovalo déle. Václav Jemelka býval spojován se Spartou i Slavií, nakonec ale odešel na začátku sezony do Plzně. Ve Viktorce si získal dobrou pozici a má pevný flek v sestavě. Sedmadvacetiletý stoper, jež dříve hostoval i v belgickém Leuvenu, patří taky do kádru české reprezentace.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud