Mohamed Tijani – 5 mil. korun.  Stoper z Pobřeží slonoviny dorazil do Slavie už v zimě na hostování z Liberce. Za sešívané sice odehrál jen dva zápasy, klub z Edenu jej přesto v létě koupil. Cena? Údajně pět milionů korun. Třiadvacetiletý Mohamed Tijani však odešel hostovat do Liberce. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jan Kuchta – 10 mil. korun. Slavia jej v zimě uvolnila do Liberce, Jan Kuchta se ale po půl roce hlásil zpátky v Edenu. Třiadvacetiletý útočník, jenž dal loni šest branek, dorazil zhruba za deset milionů korun, v sešívaném dresu si ale ligu ještě nezahrál. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Malinský – 10 mil. korun. Zhruba za stejnou cenu dorazil z Liberce i Tomáš Malinský. Devětadvacetiletý křídelník měl za sebou životní sezonu, během které dal sedm branek a přidal osm asistencí. V zápase proti Skotsku si odbyl ligovou premiéru, v lize ale letos odehrál jen devět minut proti Příbrami. Prosadit se do sestavy Slavie, to pro něj nebude jen tak. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Lingr – 12 mil. korun. Jednadvacetiletý Ondřej Lingr v uplynulé sezoně nasázel v karvinském dresu sedm branek a nahlas si řekl o velký přestup. Hodně o něj stál Baník, zájem měl taky Jablonec, Lingr ale nakonec zamířil do Slavie. Ta za něj zaplatila 12 milionů korun. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Účet za letní posily Slavie. Podívejte se, kolik v Edenu zaplatili za Tijaniho či Berana

Slavia v létě nezahálela a na přestupovém trhu byla aktivní. Nerozhazovala však tolik, jako v předešlých obdobích.

Bez názvu1.jpg

Když do Slavie před rokem přišel Nicolae Stanciu, zaplatili za něj sešívaní přes sto milionů korun. Tentokrát ale v Edenu tolik neutráceli. Ondřej Karafiát dorazil zadarmo a další posily stály dohromady jen lehce přes padesát milionů korun. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mohamed Tijani – 5 mil. korun

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Stoper z Pobřeží slonoviny dorazil do Slavie už v zimě na hostování z Liberce. Za sešívané sice odehrál jen dva zápasy, klub z Edenu jej přesto v létě koupil. Cena? Údajně pět milionů korun. Třiadvacetiletý Mohamed Tijani však odešel hostovat do Liberce.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jan Kuchta – 10 mil. korun

Jan Kuchta Liberec 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej v zimě uvolnila do Liberce, Jan Kuchta se ale po půl roce hlásil zpátky v Edenu. Třiadvacetiletý útočník, jenž dal loni šest branek, dorazil zhruba za deset milionů korun, v sešívaném dresu si ale ligu ještě nezahrál.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Tomáš Malinský – 10 mil. korun

Tomáš Malinský Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zhruba za stejnou cenu dorazil z Liberce i Tomáš Malinský. Devětadvacetiletý křídelník měl za sebou životní sezonu, během které dal sedm branek a přidal osm asistencí. V zápase proti Skotsku si odbyl reprezentační premiéru, v lize ale letos odehrál jen devět minut proti Příbrami. Prosadit se do sestavy Slavie, to pro něj nebude jen tak.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ondřej Lingr – 12 mil. korun

Ondřej Lingr 19 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý Ondřej Lingr v uplynulé sezoně nasázel v karvinském dresu sedm branek a nahlas si řekl o velký přestup. Hodně o něj stál Baník, zájem měl taky Jablonec, Lingr ale nakonec zamířil do Slavie. Ta za něj zaplatila 12 milionů korun.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Beran – 15 mil. korun

Michal Beran Liberec 3 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Nejdražší letní slávistickou posilou se stal Michal Beran. Dvacetiletý záložník debutoval v lize v posledním ročníku, během něhož odehrál 12 zápasů za Liberec. To mu stačilo k tomu, aby si ho všimli v Edenu, kde za něj zaplatili okolo 15 milionů korun. Beran však obratem zamířil zpátky do Liberce na hostování.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud