Roberts Bukarts  - Také Roberts Bukarts, stejně jako celá řada lotyšské reprezentace, dříve hrával za Dinamo Riga. V průběhu sezony 2015/16 zamířil do Zlína a v Baťově městě se ihned stal ofenzivní hvězdou. V sezoně 2017/18 posbíral 49 (21+28) bodů a poté kádr ševců opustil. Poslední ročník načal v Třinci, tam se mu ale nevedlo podle představ a zamířil do Sparty, kde bude pokračovat i v následující sezoně. Foto: Profimedia.cz
 Oskars Cibulskis  - Jednatřicetiletý obránce, který je pravidelným účastníkem světových šampionátů, přišel v roce 2017 z lotyšské Rigy do Hradce Králové a KHL tak vyměnil za extraligu. Ve východočeském klubu patří k pilířům zadních řad a v elitní české soutěži během dvou let dohromady i s play-off posbíral 34 kanadských bodů. Foto: Profimedia.cz
 Lauris Darzinš  - Současný kapitán lotyšské reprezentace, který stejnou funkci vykonává i v Dinamu Riga, startoval na dvou olympijských hrách. Dříve hrával třeba za Kazaň a vyzkoušel si taky českou extraligu. V sezoně 2006/07 odehrál třináct zápasů za Vsetín a o rok později si připsal jeden start v Třinci. Poté čtyřiatřicetiletý útočník zamířil do Běloruska. Foto: Profimedia.cz
 Ralfs Freibergs  - Účastník olympijských her v Soči několik let působil v zámoří, v sezoně 2016/17 nastupoval za Rigu a uplynulé dva ročníky odehrál ve Zlíně. Sedmadvacetiletý bek je hodně produktivní, v prvním ročníku posbíral 26 kanadských bodů a ve druhém jen o dva méně. Dalších pět bodů přidal i v play-off. Nyní hraje na svém pátém šampionátu, na premiérový gól však zatím čeká. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Tyto kluky dobře známe. 7 Lotyšů z mistrovství světa, kteří si zahráli v české extralize

Příštím soupeřem české reprezentace na světovém šampionátu bude tým Lotyšska. Několik hráčů z výběru kanadského kouče Boba Hartleyho prošlo i Tipsport extraligou.

Voráčka a spol. nečeká lehký zápas. Lotyši mají v kádru několik posil z NHL, ale i sedm hráčů, kteří působili, nebo stále působí, v elitní české soutěži. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Rihards Bukarts

Rihards Bukarts.jpg

Jeho bratr Roberts si udělal ve Zlíně skvělé jméno, a tak před sezonou 2017/18 přišel do Baťova města i Rihards Bukarts. Třiadvacetiletý útočník strávil několik předešlých let v zámoří, zahrál si i v AHL, v extralize ale dlouho nevydržel. V 17 zápasech dal jen dva góly, přidal dvě asistence a zamířil do Rigy. Aktuálně působí v Německu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Roberts Bukarts

Roberts Bukarts Lat.jpg

Také Roberts Bukarts, stejně jako celá řada lotyšské reprezentace, dříve hrával za Dinamo Riga. V průběhu sezony 2015/16 zamířil do Zlína a v Baťově městě se ihned stal ofenzivní hvězdou. V sezoně 2017/18 posbíral 49 (21+28) bodů a poté kádr ševců opustil. Poslední ročník načal v Třinci, tam se mu ale nevedlo podle představ a zamířil do Sparty, kde bude pokračovat i v následující sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Oskars Cibulskis

Oskars Cibulskis LAT.jpg

Jednatřicetiletý obránce, který je pravidelným účastníkem světových šampionátů, přišel v roce 2017 z lotyšské Rigy do Hradce Králové a KHL tak vyměnil za extraligu. Ve východočeském klubu patří k pilířům zadních řad a v elitní české soutěži během dvou let dohromady i s play-off posbíral 34 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Lauris Darzinš

Lauris Darzins.jpg

Současný kapitán lotyšské reprezentace, který stejnou funkci vykonává i v Dinamu Riga, startoval na dvou olympijských hrách. Dříve hrával třeba za Kazaň a vyzkoušel si taky českou extraligu. V sezoně 2006/07 odehrál třináct zápasů za Vsetín a o rok později si připsal jeden start v Třinci. Poté čtyřiatřicetiletý útočník zamířil do Běloruska.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Ralfs Freibergs

Ralfs Freibergs.jpg

Účastník olympijských her v Soči několik let působil v zámoří, v sezoně 2016/17 nastupoval za Rigu a uplynulé dva ročníky odehrál ve Zlíně. Sedmadvacetiletý bek je hodně produktivní, v prvním ročníku posbíral 26 kanadských bodů a ve druhém jen o dva méně. Dalších pět bodů přidal i v play-off. Nyní hraje na svém pátém šampionátu, na premiérový gól však zatím čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Guntis Galvinš

Guntis Galvins.jpg

Zkušený obránce se v extralize objevil už v sezoně 2006/07 ve Vsetíně, potom hrál v Rize, působil taky v Maďarsku, Švédsku či Itálii a v průběhu letošního ročníku posílil Třinec. V základní části odehrál za Oceláře 47 zápasů, dalších 17 jich přidal v play-off, dohromady v nich posbíral 15 bodů a oslavil s Třincem mistrovský titul. Poté třiatřicetiletý bek zamířil na další mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Arturs Kulda

Arturs Kulda.jpg

V barvách Atlanty a Winnipegu odehrál patnáct zápasů v NHL. Poté hrál za Novosibirsk, Ufu, Jokerit, Kunlun a v sezoně 2017/18 přišel do Sparty. V extralize ale odehrál jen tři zápasy, další tři přidal v play-off a poté třicetiletý bek, který startoval i na olympiádě v Soči, zamířil do Čerepovce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud