Tyto hráče se vyplatí sledovat. 3 Češi, kteří letos v NHL nečekaně září

David Pastrňák patří k nejlepším hráčům celé NHL. Hodně vidět je i Jakub Voráček či Tomáš Hertl. Ale daří se i dalším českým hráčům, u kterých se to tolik nečekalo.

Bez názvu.jpg

Vladimír Sobotka před sezonou zamířil ze St. Louis do Buffala, v barvách Sabres se mu ale příliš nevede. Další hráči však nečekaně září. Jména tří českých nejpříjemnějších překvapení dosavadního průběhu NHL najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Filip Chytil

FilipChytil NYR2.jpg

Roste z něj nová hvězda NHL? V loňském draftu byl českou dvojkou po Martinu Nečasovi. Ten momentálně působí na farmě, zato Chytil patří k tahounům New Yorku Rangers. Devatenáctiletý útočník má na kontě už pět branek, tři asistence a báječnou sérii, během níž skóroval v pěti zápasech v řadě. Z Manhattanu na něj míří samá slova chvály. Co všechno nám letos ještě ukáže?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

David Rittich

David Rittich Calgary 2.jpg

V Carolině působí Petr Mrázek, jeden start si letos připsal Michal Neuvirth, českou brankářskou jedničkou v NHL je ale David Rittich. Ten zasáhl do 11 zápasů Calgary a vychytal v nich osm výher. V průměru inkasuje jen něco málo přes dvě branky na zápas a úspěšností zákroků přesáhl 93%. Ve statistikách se drží na špici celé NHL a vedení Flames si jeho výkony nemůže vynachválit.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Simon

Dominik Simon Pittsburgh 2.jpg

Nejproduktivnějším českým hráčem v NHL je David Pastrňák, hodně vidět je i Tomáš Hertl, Jakub Voráček či David Krejčí. Daří se i Jakubu Vránovi a životní sezonu prožívá také Dominik Simon. Pětadvacetiletý útočník si drží místo v sestavě Pittsburghu a patří k důležitým hráčům Penguins. Aktuálně má na kontě už čtyři branky a šest asistencí. Loni posbíral 12 bodů, tuto metu by tak měl už brzy překonat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud