Tyto dobře zná. 4 hráči Liberce, které Holoubek loni trénoval ve Spartě

Tyto dobře zná. 4 hráči Liberce, které Holoubek loni trénoval ve Spartě

Tyto dobře zná. 4 hráči Liberce, které Holoubek loni trénoval ve Spartě

Liberec sice přišel o trenéra Jindřicha Trpišovského, bleskově za něj ale přivedl adekvátní náhradu. Pod Ještěd přichází David Holoubek, který v průběhu loňské sezony vedl první tým Sparty.

Holoubek pracoval u sparťanské mládeže, a když se ujal A týmu, tak si do něj několik mladíků vytáhl. Na Letné vedl také kvarteto hráčů, kteří nyní působí v Liberci. Kteří to jsou? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Filip Havelka

Filip Havelka.jpg

Byl to právě Holoubek, pod kterým si Filip Havelka odbyl premiéru v nejvyšší soutěži. V desátém kole minulého ročníku zasáhl do zápasu s Jihlavou a čtyři kola na to byl v souboji s Karvinou dokonce v základní sestavě. Na jaře však devatenáctiletý záložník přidal jen osm minut a v létě se přestěhoval do Liberce. V dresu Slovanu zasáhl do šesti duelů, celkově odehrál 141 minut a vstřelil premiérový gól. Od Holoubka dostane ještě více prostoru.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Matěj Hybš

Matěj Hybš 3.jpg

Několikrát měl možnost vybojovat si pevné místo na levém kraji sparťanské obrany, jenže žádného trenéra nikdy nepřesvědčil. Na Letné ho vedl i Holoubek, kterému se Hybš vrátil v zimě z hostování v Jablonci. Na jaře měl místo v sestavě, v létě se s ním ale rozloučili a čtyřiadvacetiletý bek zamířil do Liberce. Během podzimu zasáhl do sedmi duelů, ve kterých dal dvě branky. Od poloviny listopadu ale nehrál.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Matěj Pulkrab

Matěj Pulkrab Holoubek.jpg

Sparta v létě přivedla Marca Janka, nechala si Davida Lafatu a do rezervy také Lukáše Juliše. Pro Matěje Pulkraba nezbylo na Letné místo a znovu odešel na hostování do Liberce. V tom se nyní sejde s Holoubkem, který mu ve Spartě dával poměrně hodně prostoru. V uplynulé sezoně odehrál 14 zápasů a dal v nich čtyři branky. V letošním ročníku zasáhl zatím do patnácti duelů a trefil se jednou.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Je otázkou, co s ním bude dál. Mezi Holoubkem a sparťanskou kabinou to totiž na jaře hodně vřelo a není žádným tajemstvím, že Lukáš Vácha měl na Letné velký vliv…

O ten ale na podzim přišel, ještě v pátém kole proti Brnu byl v základní sestavě, ale krátce na to zamířil na hostování do Liberce. Jenže ani ve známém prostředí moc prostoru nedostal, na hřišti byl jen třikrát a ani jednou se neobjevil v základní sestavě. Zůstane pod Ještědem, vrátí se do Prahy, nebo zamíří jinam?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud