Tyto borce zná. 9 hráčů, kteří hráli za Spartu, když Vrba končil v Plzni

Pavel Vrba jako trenér Sparty? Tak tohle by byla pecka. Téma působení bývalého lodivoda Plzně a české reprezentace na Letné je, zdá se, znovu aktuální. Je však otázkou, jak by ho přijal tábor pražských fanoušků.

Nejdelší a nejúspěšnější část trenérské kariéry Pavla Vrby je spojena s Plzní. Příznivci Viktorky ho milovali, to se ale brzy může změnit. Pokud se nedávný kouč české reprezentace a ruské Machačkaly přesune do táboru úhlavního nepřítele z Letné, vyvolá tím vlnu negativních reakcí.

Vrba končil v Plzni v polovině sezony 2013/14, kterou vyhrála Sparta. Jak tehdy vypadala kabina letensého týmu? Bylo v ní devět hráčů, které by nyní mohl ve Spartě trénovat. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Aleš Čermák

Aleš Čermák Sparta.jpg

Mladý ofenzivní záložník debutoval v prvním týmu Sparty v sezoně 2012/13, během něhož odehrál 43 minut. V ročníku, kdy Vrba končil v Plzni, se v lize nedostal na hřiště ani jednou. Uplynulé léto se vrátil na Letnou z Mladé Boleslavi a jeho pozice v sestavě je stále výraznější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Mario Holek

Mario Holek 2.jpg

Bývalý hráč ukrajinského Dněpru je ve Spartě už šestým rokem. Začínal na postu defenzivního záložníka a postupně se „přepracoval“ na pozici stopera. Často však chybuje a dostává se po palbu kritiky letenských fanoušků. Místo v sestavě si ale udržuje, což platilo i v sezoně 2013/14, během které odehrál 29 zápasů a vstřelil v nich dvě branky. Od té doby se už gólově neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Matěj Hybš

Matěj Hybš 2.jpg

Čtyřiadvacetiletý krajní obránce debutoval ve Spartě v ročníku 2012/13. V rudých barvách ale nikdy neodehrál více než 13 zápasů za sezonu. Byl na hostování v Jihlavě, dvakrát působil v Jablonci a letos v zimě se znovu vrátil do Sparty. A jak se mu vedlo v sezoně 2013/14? Během šesti zápasů odehrál přesně 500 minut.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Lukáš Juliš

Lukáš Juliš Lazio.jpg

43 zápasů, osm branek. Taková je současná ligová bilance Lukáše Juliše, který by se měl stát ofenzivní budoucností Sparty. V prvním týmu debutoval právě v ročníku 2013/14, během něhož odehrál 54 minut. V zápase na Bazalech si připsal i premiérový gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Tiémoko Konaté

Tiémoko Konaté.jpg

Ofenzivní záložník z Pobřeží slonoviny, který se v zimě i přes nevoli sparťanských fanoušků vrátil do prvního týmu, debutoval ve Spartě v ročníku 2012/13. To však strávil na hřišti pouhé tři minuty. Více prostoru začal dostávat až v následujícím ročníku, během něhož vstřelil i první ligový gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

David Lafata

David Lafata Sparta 4.jpg

David Lafata přišel do Sparty na začátku roku 2013 a rychle se stal oporou základní sestavy. V sezoně 2013/14 naskočil do všech ligových zápasů a vstřelil v nich 16 branek. V aktuálním ročníku se trefil jedenáctkrát a prodloužil o rok smlouvu, jeho role ale pomalu slábne.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Lukáš Mareček

Lukáš Mareček.jpg

Defenzivní záložník, který po odchodu z Brna působil v Anderlechtu a Heerenveenu, přišel na Letnou před začátkem sezony 2013/14. Do základní sestavy se ale neprotlačil a přednost před ním dostával Lukáš Vácha. Role Lukáše Marečka však začala postupem času sílit, dokonce se dostal i do české reprezentace, aktuálně je ale zraněný.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Costa Nhamoinesu

Costa 2.jpg

Obránce ze Zimbabwe, který přišel na Letnou před sezonou 2013/14 z polského Lubinu, se stal ihned hitem. Úvod sparťanského angažmá měl skvělý a rychle se stal oporou sestavy. V premiérovém ročníku v české soutěži vstřelil tři branky, přidal pět asistencí a pevné místo v sestavě si drží dodnes.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Lukáš Vácha

Lukáš Vácha 2.jpg

Současná pozice Lukáše Váchy není moc pevná. Na podzim dlouho marodil, začátek jara mu nevyšel a navíc prosákla informace o jeho nedávném večerním flámu. To v ročníku 2013/14 byla jeho role jiná. Naskočil do 28 zápasů a patřil k pilířům sparťanské sestavy. Do statistik si připsal i dvě vstřelené branky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud