Tyto borce dobře zná. 3 hráči Hradce Králové, které Růžička „vytáhl“ až na mistrovství světa

Vladimír Růžička je zpátky v akci. Zkušený kouč usedl na lavičku Hradce Králové, kde potkal i některé hráče, které velmi dobře zná.

Vladimír Růžička Smoleňák Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Růžička má za sebou dlouhou trenérskou kariéru u národního týmu. S reprezentací startoval i na několika světových šampionátech, na které postupně vzal i tři hráče současné královéhradecké družiny. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Petr Koukal

Petr Koukal Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V sezoně 2009/10 dovedl v roli kapitána Pardubice k extraligovému titulu, celkově tehdy posbíral 52 kanadských bodů, což mu vyneslo účast na mistrovství světa v Německu. Stal se tak členem podceňované Růžičkovy party, která to nakonec dotáhla až k senzačnímu zlatu. Sedmatřicetiletý Petr Koukal, který je nyní třetím rokem v Hradci Králové, ke světovému titulu pomohl dvěma nahrávkami.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Petr Zámorský

Petr Zámorský HK.jpg

V roce 2014 ovládl extraligu Zlín. Ke klíčovým hráčům týmu z Baťova města patřil i Petr Zámorský, jenž k 18 bodům přidal dalších devět v play-off. Jeho forma neunikla ani reprezentačnímu trenérovi Růžičkovi, který Zámorského vzal na mistrovství světa 2014 do Minsku, na kterém si připsal tři asistence. V další sezoně působil ve Švédsku a Finsku a nyní je třetím rokem v Hradci Králové. Sedmadvacetiletý bek startoval i na uplynulém světovém šampionátu v Bratislavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Radek Smoleňák

Radek Smoleňák HK Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Současný hradecký kapitán si reprezentační premiéru odbyl v sezoně 2013/14, kdy za národní tým odehrál osm zápasů. Na světový šampionát se nedostal, o rok později už se mu to ale povedlo a na mistrovství světa v Praze si připsal šest startů. Poté si vyzkoušel KHL a v průběhu ročníku 2017/18 poprvé oblékl dres Mountfieldu. Letos má na kontě už 11 bodů.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud