Tyto borce dobře zná. 10 hráčů, které Vrba vedl ve své poslední sezoně v Plzni

Podzimní část sezony 2013/14 byla poslední, ve které Pavel Vrba vedl plzeňský tým. Následně odešel k české reprezentaci, krátce působil v Rusku a od nového ročníku bude zpět ve Viktorce. Narazí tam na spoustu hráčů, které velmi dobře zná.

Bez názvu.jpg

Hráči jako Andreas Ivanschitz či Jakub Hromnada ho ještě nezažili, většina plzeňského kádru ale moc dobře ví, co je Pavel Vrba zač. Pod rukama mu prošla celá řada z nich. Deset hráčů Vrba vedl i na podzim roku 2013, po kterém odešel k národnímu týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Petr Bolek

Petr Bolek.jpg

Spolehlivá brankářská dvojka. V lize odchytal dohromady jen 13 zápasů a čtyři z nich přidal právě v sezoně 2013/14. Do všech ale zasáhl až zkraje jara, už pod trenérem Dušanem Uhrinem.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 11

Matúš Kozáčik

Matúš Kozáčik Ladislav Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Stálice mezi třemi tyčemi a jednička, kterou přivedl právě trenér Vrba. Na tom se nic nezmění, slovenský reprezentant Matúš Kozáčik by pro něj měl zůstat volbou číslo jedna.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 11

Lukáš Hejda

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Současný pilíř sestavy, který dal letos už šest branek, neměl pod Vrbou na růžích ustláno. Skvělé výkony střídal se slabšími a bojoval o místo v základní jedenáctce. Jaká bude jeho pozice nyní?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 11

Roman Hubník

Roman Hubník.jpg

Opora, kapitán, lídr. Romana Hubníka přivedl do Plzně trenér Vrba před začátkem sezony 2013/14 a bývalý bek Herty Berlín začal dělat první krůčky do základní sestavy. Ta by bez něj nyní nemohla fungovat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 11

David Limberský

David Limberský 3.jpg

Dlouholetá opora plzeňské sestavy, pod Vrbou prožil všechny úspěchy a patřil k tahounům trenérovy družiny. Čekalo se, že po sezoně odejde, s příchodem staronového kouče ale může být vše jinak. Dohraje kariéru na západě Čech?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 11

Radim Řezník

Radim Řezník Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Radim Řezník přišel do Plzně na začátku sezony 2011/12. O místo na pravém kraji obrany se střídal s Františkem Rajtoralem, později s Alešem Matějů, pro všechny trenéra, kteří se po Vrbovi vystřídali, byl ale velmi důležitým hráčem. Na tom by se nemělo nic měnit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 11

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Klíčový muž plzeňské zálohy. Reprezentant Tomáš Hořava je letos jedním z nejlepších hráčů Viktorky a také Vrba, který ho přivedl z Olomouce, na něm bude chtít stavět. Ale pozor, údajně ho láká i Slavia.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 11

Milan Petržela

Milan Petržela 2.jpg

V Plzni se protočilo už několik trenérů, každý zkoušel herní varianty bez Milana Petržely, ofenzivní záložník se ale do sestavy vždycky vrátil. Už několik let se spekuluje o jeho odchodu, s návratem Vrby ale toto téma zřejmě nebude aktuální.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 10 / 11

Jan Kovařík

Jan Kovařík 2.jpg

Plzeň ho přivedla na druhou polovinu sezony 2012/13 a Jan Kovařík se ihned zabydlel v základní sestavě. Podzim měl ale slabší a trenér Vrba začal skládat jedenáctku bez něj. To platí i pro letošní sezonu, Jan Kovařík proto bude muset přidat.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 11

Marek Bakoš

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský kanonýr byl pro Vrbu dlouho útočníkem číslo jedna. Marek Bakoš byl ve Viktorce o rok déle, potom zamířil do Liberce, od léta je ale zpět na západě Čech a střílí důležité branky. Udrží si místo v sestavě?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud