Tým staříků. Takto by vypadala nejstarší česká pětka s gólmanem v NHL

Do NHL se derou čeští mladíci. Letos si svou premiéru odbyli Martin Nečas s Filipem Chytilem, v sestavě Washingtonu se zabydluje Jakub Vrána a v Bostonu řádí David Pastrňák. Důležité funkce však vykonávají i jejich starší krajané

Do letošního ročníku NHL zasáhlo už 35 českých hokejistů. Kromě Nečase s Chytilem si premiéru v soutěži odbyli také Jan Rutta či Filip Chlapík, ty však nyní ponechme stranou. V následujících kapitolách totiž najdete nejstarší formaci složenou z českých hráčů, kteří letos zasáhli do dění nejslavnější ligy světa. Podívejte se.

Pokračování 2 / 7

Brankář – Ondřej Pavelec (New York Rangers) – 30 let

Ondřej Pavelec NYR.jpg

Byl připravený skončit. Tušil, že ve Winnipegu od něj dají ruce pryč a nevěděl, zda po něm ještě někdo sáhne. Ondřej Pavelec se však po roce stráveném v AHL vrátil zpět na slavnou scénu a dohodl se na roční smlouvě s New Yorkem Rangers. Věděl, že bude krýt záda Henriku Lundqvistovi. Tuto roli přijal a letos zasáhl do osmi zápasů. Úspěšností zákroků se dostal na 91,42%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce – Roman Polák (Toronto) – 31 let

Roman Polák Toronto 2.jpg

V sezoně 2015/16 opustil Toronto a zamířil do San Jose, se kterým si zahrál o Stanley Cup. Loni byl zpátky v Kanadě a v týmu Maple Leafs zastával důležitou funkci. Jenže během play-off se zranil a nikdo nevěděl, kdy a zda vůbec se ještě vrátí do akce. Roman Polák se však uzdravil a vedení Toronta přesvědčil, aby mu dalo novou smlouvu. Letos odehrál zatím 17 zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce – Radko Gudas (Philadelphia) – 27 let

Radko Gudas Phil 2.jpg

Jan Rutta, Michal Kempný i Andrej Šustr mají shodně 27 let. Stejně jako Radko Gudas, který je z tohoto kvarteta nejstarší.

Loni odehrál velmi dobrou sezonu a zvládl posbírat rekordních 23 kanadských bodů. Letos ale zaujal tvrdým zákrokem proti Mathieu Perraultovi, za který vyfasoval desetizápasovou stopku. Philadelphii hodně chyběl, už je ale zpět a ví, že si na podobné zákroky musí dávat pozor. Pro Flyers je totiž velmi důležitý.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Útočník – Jaromír Jágr (Calgary) – 45 let

Jaromír Jágr Calgary 2.jpg

Nejstarší hráč nejen tohoto výběru, ale celé NHL. Pětačtyřicetiletý Jaromír Jágr nestihl úvod sezony, nakonec si ale plácl s Calgary a poprvé v kariéře oblékl dres kanadského týmu. Jenže zatím vše nejde tak, jak si představoval. Jágra trápí zdravotní problémy, kvůli kterým odehrál zatím 19 zápasů. Dal v nich jediný gól a přidal šest nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Útočník – Tomáš Plekanec (Montreal) – 35 let

Tomáš Plekanec 2.jpg

Bývalý reprezentační kapitán má v Montrealu smlouvu ještě na letošní sezonu. Co bude pak? To nikdo neví. Přeci jen, Tomáš Plekanec má 35 let, několikrát se už navíc spekulovalo o jeho výměně. Pětatřicetiletý útočník však zatím celou dosavadní zámořskou kariéru spojil s Montrealem, za který letos odehrál 34 zápasů, v nichž posbíral patnáct  (4+11) kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Útočník – Radim Vrbata (Florida) – 36 let

Radim Vrbata Florida.jpg

Třetím útočníkem do party „staříků“ je Radim Vrbata, jenž v létě vyměnil Arizonu za Floridu a prakticky tak vyfoukl pozici Jaromíru Jágrovi. Šestatřicetiletý útočník hraje možná poslední sezonu v kariéře, Panthers se ale zatím příliš nedaří. A jak je na tom Vrbata? Na kontě má čtyři góly a osm nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud