Tým podzimu. V elitní jedenáctce ePojisteni.cz ligy je Néstor i Laštůvka

Venku začalo přituhovat a ePojisteni.cz liga ulehla k zimnímu spánku. Na podzim se odehrálo 16 kol, během nichž vynikly výkony několika jedinců. To se projevilo i na skladbě All-Star týmu, v němž má nejpočetnější zastoupen pražská Slavia.

Bez názvu.jpg

Lize vládne Plzeň, elitnímu podzimnímu výběru však nikoliv. Skladba nejlepší jedenáctky první poloviny sezony je hodně rozmanitá a do All-Star týmu pronikli zástupci ze sedmi ligových klubů. Jeho podobu najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 12

Brankář  - Jan Laštůvka (Karviná)

Jan Laštůvka Karviná.jpg

V počtu vychytaných nul či obdržených branek vládnou statistikám jiní. My jsme ale ukázali na Jana Laštůvku, který sice inkasoval 21 branek, ale taky udržel čtyři nuly a drží naděje karvinských fotbalistů.

Nováček je po polovině sezony překvapivě sedmý, za což vděčí právě Laštůvkovi. Bývalý gólman Fulhamu či Šachtaru Doněck se vrátil na ligovou scénu se vší parádou a v každém kole vytáhne několik zázračných zákroků. Hlavně díky němu je Karviná tam, kde se nachází.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 12

Obránce – Vjačeslav Karavaev (Sparta)

Vjačeslav KAravaev Sparta.jpg

Jednadvacetiletý ruský obránce působil loni v Jablonci, v létě se vrátil do vlasti a nakonec posílil Spartu. Byl to transfer jako hrom. Podobný typ fotbalisty jako Pavel Kadeřábek dodal hře letenského týmu šmrnc, neúnavně podporuje ofenzivu a taky je hodně produktivní. Na podzim dal dvě branky a přidal šest asistencí, což z něj činí sedmého nejlepšího nahrávače ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 12

Stoper – Jakub Jugas (Zlín)

Jakub Jugas.jpg

Jeden z objevů sezony. Český „Zlincestr“ přezimuje na senzačním čtvrtém místě a právě Jakub Jugas na tom má lví podíl. Na podzim se vypracoval v jednoho z elitních ligových stoperů, o kterého se zajímají přední české kluby. Autor tří podzimních branek se dostal i na radar reprezentačního kouče Karla Jarolíma.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Stoper – Jiří Bílek (Slavia)

Jiří Bílek.jpg

Slávisté začali rozpačitě, s příchodem trenéra Jaroslava Šilhavého se ale zvedli a vyšplhali se až na druhou příčku. Jedním ze symbolů podzimní jízdy se stal třiatřicetiletý stoper Jiří Bílek, který nechyběl na hřišti ani minutu. Ke spolehlivým výkonům a vůdčím schopnostem přidal taky gól a asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 12

Levý obránce – David Limberský (Plzeň)

David Limberský 3.jpg

Po Euru skončil v reprezentaci, už tolik nedráždí pozornost fanoušků, trochu ubral ze svého drajvu, stále je ale nejlepším levým záložníkem v lize. David Limberský byl pevným článkem sestavy Viktorky, v závěru podzimu se ale zranil a možná tím přišel o poslední možnost přestupu do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Pravý záložník - Vukadin Vukadinovič (Zlín)

Vukadin Vukadinovič 2.jpg

Nejlepší hráč podzimu. Vukadin Vukadinovič kmital neúnavně okolo pravé lajny a zakládal smrtící protiútoky. Důkazem je osm asistencí a první příčka v této statistice. K tomu přidal dvě branky a stal se jasným lídrem zlínského týmu. Na jaře už možná bude oblékat český reprezentační dres. Ale co ten klubový? Zlín bude mít co dělat, aby ho udržel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Střední záložník – Antonín Barák (Slavia)

Antonín Barák.jpg

Trenér Jarolím na podzim zkoušel nové hráče pro reprezentaci. Jedním z nich se stal slávistický záložník Antonín Barák, který ještě loni hrával za Vlašim, teď je ale jedním z nejlepších ligových fotbalistů.

Jednadvacetiletý štírek má skvělou střelu, umí kombinovat a nebojí se soubojů jeden za jednoho. Na podzim dal tři góly a přidal tři asistence, trefil se i během reprezentačního debutu proti Dánsku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 12

Střední záložník – Roger Néstor Albiach (Dukla)

Nestor.jpg

Plzeň i Sparta hledají posilu do ofenzivy. Chtějí útočně laděného záložníka, který umí hrát na obou krajích hřiště. Proto se oba celky zaměřily na Rogera Néstora Albiacha, který prožil v dresu Dukly vydařený podzim. Díky pěti brankám a čtyřem asistencím je z něj žádané zboží, které si Dukla cení na 15 milionů korun. Néstor má prý blíže na Letnou, Sparta mu totiž nabízí lepší podmínky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 12

Levý záložník – Jaromír Zmrhal (Slavia)

Jaromír Zmrhal 2.jpg

O hráče Slavie je v zahraničí zájem. To platí především pro Jaormíra Zmrhala, okolo něhož už dříve kroužily ruské kluby. Udrží ho v Edenu? To je pro Slavii klíčová otázka, která může rozhodnout o titulu.

Krajní záložník je totiž jedním ze základních stavebních kamenů týmu, usadil se i v reprezentaci a pro hru Slavie je aktuálně klíčový. To demonstruje i pět podzimních branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 12

Útočník – Milan Škoda (Slavia)

Milan Škoda 2.jpg

Rozjížděl se pomaleji, než se od něj čekalo, možná ho ovlivnil i nezrealizovaný přestup do Číny, postupně ale nabral formu a dostal se do střelecké pohody. Podzim ukončil s osmi brankami a čtyřmi asistencemi na kontě, díky čemuž je nejproduktivnějším hráčem ligy. V posledním kole dal dvě branky Zlínu a jeho pohodu podtrh efektivní dloubáček zpoza vápna. Dovede Slavii až na vrchol?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 12 / 12

Útočník – Michal Škoda (Brno)

Michal Škoda 2.jpg

Druhý sourozenec do party. V 28 letech prožívá životní sezonu a na podzim se blýskl desíti brankami, díky kterým se drží v čele tabulky střelců. Přitom měl před aktuálním ročníkem na kontě jen 13 branek. Michal Škoda se letos trefil poprvé v utkání sedmého kola a pak skóroval v sedmi zápasech v řadě. Odrazí se teď vstříc lukrativnějšímu angažmá?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud