Tým plný ambicí. Šest výrazných posil, které přivedla Mladá Boleslav

Tým plný ambicí. Šest výrazných posil, které přivedla Mladá Boleslav

Tým plný ambicí. Šest výrazných posil, které přivedla Mladá Boleslav

Loňská sezona je zapomenuta. Mladoboleslavští nenaplnili předsezónní prognózy, skončili až jedenáctí a nedostali se ani do předkola play-off. To chce soubor Vladimíra Kýhose změnit.

Cílem je účast v play-off, Mladá Boleslav myslí i výš. Ambiciózní klub v létě hodně posílil a přivedl hráče, které Bruslaře mají vyvést zase vzhůru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Pavel Kantor

Pavel Kantor.jpg

Mladoboleslavští přišli o Brandona Maxwella, navíc se jim zranil Jan Růžička, a tak bylo třeba přivést náhradu. Ve hře byl zkušený Slovák Ján Laco, do Mladé Boleslavi ale nakonec přišel Pavel Kantor, který loni odchytal 21 zápasů za Litvínov. Dalších deset startů šestadvacetiletý gólman přidal v play-out a baráži, ve které s Vervou oslavil záchranu v soutěži. Nejvyšší soutěž už chytal taky v Českých Budějovicích, Vítkovicích a Hradci Králové, jak si povede v Mladé Boleslavi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Gašper Krošelj

Gašper Krošelj.jpg

Dalším novým brankářem Mladé Boleslavi je Gašper Krošelj ze Slovinska, který v uplynulé sezoně chytal na olympijských hrách a zkušenosti má i ze světových šampionátů. Loni působil v Záhřebu a v Dánsku, teď jednatřicetiletého gólmana čeká první zkušenost s českou extraligou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Martin Pláněk

Martin Pláněk.jpg

Sedmadvacetiletý bek přišel v roce 2013 ze Znojma do Hradce Králové a v dresu Mountfieldu vyzrál v jednu z klíčových person týmu. Dvakrát hrál extraligové semifinále, dostal se do reprezentace a teď jde zase o kus dál. Od nové sezony bude hájit barvy Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michal Vondrka

Michal Vondrka Chomutov.jpg

Nejznámější jméno na seznamu posil. V Mladé Boleslavi už působí zkušený Jakub Klepiš, ke kterému teď přibude Michal Vondrka, s nímž si zahrál na mistrovství světa v Praze. Šestatřicetiletý útočník strávil poslední tři sezony v Chomutově, dokonce si zahrál na olympijských hrách v Jižní Koreji, jak obstojí v Mladé Boleslavi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Pavol Skalický

Pavol Skalický.jpg

Mladá Boleslav lovila i v Kontinentální hokejové ligy a ze Slovanu Bratislava přišel dvaadvacetiletý útočník Pavola Skalického. Ten má za sebou také angažmá ve Švédsku, startoval už na třech světových šampionátech v řadě a teď si poprvé vyzkouší i extraligu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

David Šťastný

David Šťastný.jpg

Další výrazná posila do ofenzivy. Pětadvacetiletý útočník si loni odbyl premiéru v reprezentaci, v národním týmu odehrál 11 zápasů a dokonce bojoval o letenku na mistrovství světa. Uplynulé čtyři sezony strávil ve Zlíně, v minulém ročníku posbíral i s play-off 32 bodů a teď ho čeká nová výzva v Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud