Tým neznámých. Tyto tři hráče Velké Británie se však na šampionátu vyplatí sledovat

Hokejisté Velké Británie se po dlouhých pětadvaceti letech objeví v elitní skupině na mistrovství světa. Zároveň jsou prvním týmem, který zveřejnil konečnou nominaci na šampionát.

Britové budou hrát své zápasy v základní skupině v Košicích, kde narazí na domácí Slováky, Kanaďany, Američany či Finy. Kouč Pete Russel zařadil do nominace 25 členů, z nichž pouze dva hráči působí mimo britskou soutěž.

Při vší úctě k Britům, jejich hokejisté známí zkrátka nejsou. Pár hráčů se ale rozhodně vyplatí sledovat. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Liam Kirk

LIam Kirk.jpg

Teprve devatenáctiletý útočník má našlápnuto k zajímavé kariéře. V sedmém kole loňského draftu na něj ukázala Arizona a Liam Kirk poslední rok strávil v týmu Peterborough Petes, který hraje kanadskou juniorskou soutěž OHL. V 63 zápasech základní části posbíral 47 (26+21) kanadských bodů a zároveň byl kapitánem juniorského výběru Velké Británie. Jak se mu povede na Slovensku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Brett Perlini

Brett Perlini.jpg

Jeho bratr Brendan hraje v NHL za Chicago. Také Brett Perlini prošel draftem, v němž ho před devíti lety ulovil Anaheim, do prvního týmu Ducks se ale neprosadil. Odehrál dva zápasy v AHL, několik let působil v nižších zámořských soutěžích a poslední dva roky nastupuje za Nottingham Panthers. V posledním ročníku posbíral 36 kanadských bodů a další tři přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Colin Shields

Colin Shields.jpg

Devětatřicetiletý útočník by měl patřit k lídrům týmu. V roce 2000 jej v šestém kole draftu NHL získala Philadelphia, Colin Shields si ale v nejslavnější lize světa nikdy nezahrál. Skotský forvard však několik let působil v nižších zámořských soutěžích a od roku 2005 je až na pár přestávek v severoirském Belfastu. Řadu let už zároveň patří k oporám britské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud