Tým neznámých. Tyto tři hráče Velké Británie se však na šampionátu vyplatí sledovat

Tým neznámých. Tyto tři hráče Velké Británie se však na šampionátu vyplatí sledovat

Tým neznámých. Tyto tři hráče Velké Británie se však na šampionátu vyplatí sledovat

Hokejisté Velké Británie se po dlouhých pětadvaceti letech objeví v elitní skupině na mistrovství světa. Zároveň jsou prvním týmem, který zveřejnil konečnou nominaci na šampionát.

Britové budou hrát své zápasy v základní skupině v Košicích, kde narazí na domácí Slováky, Kanaďany, Američany či Finy. Kouč Pete Russel zařadil do nominace 25 členů, z nichž pouze dva hráči působí mimo britskou soutěž.

Při vší úctě k Britům, jejich hokejisté známí zkrátka nejsou. Pár hráčů se ale rozhodně vyplatí sledovat. Jména tří z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Liam Kirk

LIam Kirk.jpg

Teprve devatenáctiletý útočník má našlápnuto k zajímavé kariéře. V sedmém kole loňského draftu na něj ukázala Arizona a Liam Kirk poslední rok strávil v týmu Peterborough Petes, který hraje kanadskou juniorskou soutěž OHL. V 63 zápasech základní části posbíral 47 (26+21) kanadských bodů a zároveň byl kapitánem juniorského výběru Velké Británie. Jak se mu povede na Slovensku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Brett Perlini

Brett Perlini.jpg

Jeho bratr Brendan hraje v NHL za Chicago. Také Brett Perlini prošel draftem, v němž ho před devíti lety ulovil Anaheim, do prvního týmu Ducks se ale neprosadil. Odehrál dva zápasy v AHL, několik let působil v nižších zámořských soutěžích a poslední dva roky nastupuje za Nottingham Panthers. V posledním ročníku posbíral 36 kanadských bodů a další tři přidal v play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Colin Shields

Colin Shields.jpg

Devětatřicetiletý útočník by měl patřit k lídrům týmu. V roce 2000 jej v šestém kole draftu NHL získala Philadelphia, Colin Shields si ale v nejslavnější lize světa nikdy nezahrál. Skotský forvard však několik let působil v nižších zámořských soutěžích a od roku 2005 je až na pár přestávek v severoirském Belfastu. Řadu let už zároveň patří k oporám britské reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud