Tým není nafukovací. 3 rozjetí útočníci, kteří nedostali šanci porvat se o šampionát

Českou hokejovou reprezentaci čeká poslední turnaj a příští týden už vstoupí do světového šampionátu. Tým, který poletí do Lotyšska, už se pomalu krystalizuje, ne všichni se do něj ale vešli.

Český tým bude mít na mistrovství světa v Lotyšsku šest posil z NHL. V Rize se objeví i Filip Zadina, Jakub Vrána a ve výběru bude i řada dalších kvalitních útočníků v čele s Janem Kovářem nebo Matějem Stránským. Tři další forvardi ale šanci nedostali. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Roman Červenka (35 let, Rapperswil-Jona Lakers) 

Roman Červenka ČR kapitán Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Reprezentaci nikdy neodmítl, startoval na řadě světových šampionátů i na olympijských hrách, v národním týmu býval i kapitánem, jenže věk se zastavit nedá. Roman Červenka má už 35 let a do týmu se nevešel. 

Zkušený útočník Rapperswilu přitom odehrál velmi dobrou sezonu a patřil k hlavním hvězdám švýcarské ligy, ve které dohromady i s play-off posbíral 58 kanadských bodů. O šampionát měl zájem, do Rigy chtěl jet, trenér Pešán ale vsadil na jiné. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jan Jeník (20 let, Arizona Coyotes) 

Jan Jeník Arizona 2.jpg

Hvězdička posledních dní. Dvacetiletý Jan Jeník, jenž letošní sezonu rozehrál ve druhé nejvyšší finské soutěži, v zámoří nastupuje za tým Tucson Roadrunners. Za ten letos odehrál 27 zápasů a připsal si v nich 11 (4+7) bodů. Zároveň dostal šanci v NHL a ve dvou startech v barvách Arizony vstřelil dvě branky. To mu ale na letenku do Rigy nestačí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Jašek (23 let, Utica Comets) 

Lukáš Jašek AHL.jpg

Teoreticky připadala v úvahu také účast Lukáše Jaška, ovšem ani třiadvacetiletý forvard, který si zahrál na Channel One Cupu, do Lotyšska nepojede.

Jašek rozehrál letošní sezonu v Třinci a v 19 zápasech posbíral 12 (2+10) bodů. Po návratu do zámoří pokračuje v týmu Utica Comets, který je farmářským výběrem Vancouveru. V tomto ročníku AHL dal čtyři góly, přidal 19 nahrávek a je nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Do Rigy ale nepojede.

„Mančaft není nafukovací. Některá rozhodnutí se prostě musí udělat,” uvedl pro iSport.cz generální manažer českého týmu Petr Nedvěd. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud