Ty Smith - 21 let (Kanada)  Čtyři povedené sezony odehrál obránce Ty Smith v juniorské soutěži WHL, než dostal v minulém ročníku první příležitost zahrát si v dresu New Jersey Devils v NHL. Jednadvacetiletý borec byl draftován v roce 2018 jako 17. hráč v celkovém pořadí. Na konci sezony 2018/19 převzal ocenění Bill Hunter Trophy pro nejlepšího zadáka soutěže WHL. Na obránce je nesmírně produktivní – v posledních třech sezonách v juniorské soutěži pokaždé zaznamenal průměr více než jednoho kanadského bodu na utkání. Je to vynikající bruslař s chytrou hlavou a šikovnýma rukama, takže je excelentním nahrávačem. V premiérovém ročníku v NHL posbíral v 48 zápasech 23 bodů (2+21) a byl vybrán do All-Star týmu nováčků roku. Profimedia.cz
 Jesper Bratt – 22 let (Švédsko)  Švédský forvard Jesper Bratt se prvního startu v NHL dočkal v sezoně 2017/18, když mu bylo pouhých 19 let. V debutovém ročníku byl skvělý - zaznamenal 35 bodů (13+22) v 74 zápasech a rychle si zajistil pevné místo v sestavě. New Jersey Devils si talentovaného hráče vybrali před pěti lety až v šestém kole draftu jako 162. v celkovém pořadí a jak to vypadá, byla to šťastná volba. V Brattovi možná leží ofenzivní budoucnost Ďáblů. Je to kreativní hokejista, který má šikovné ruce a je hodně silný na puku. Ve 22 letech působí na ledě jako ostřílený mazák. Jeho bilance v uplynulé sezoně NHL čítala 30 bodů za sedm gólů a 23 nahrávek. Profimedia.cz
 Jack Hughes - 20 let (USA)  Před draftem NHL v roce 2019 se spekulovalo, po kom sáhne první vybírající, tedy New Jersey. V úvahu přicházela dvě jména – Kaapo Kakko, nebo Jack Hughes. Devils si nakonec pojistili amerického útočníka, který sice na mistrovství světa dospělých na Slovensku neohromil tolik jako jeho finský vrstevník, ale zase exceloval v mládežnických výběrech. Hughes je podle hokejových expertů výjimečným talentem a naprosto komplexním hráčem. Je nesmírně obratný a rychlý v pohybu i myšlení, špičkově bruslí a má neskutečně šikovné ruce, takže v soubojích jeden na jednoho je to v drtivé většině případů právě on, kdo z nich vychází jako vítěz. Tenhle chlapík má v nohách dynamit. Jakmile dostane puk, dokáže tak zrychlit, že ujede každému soupeři. Kdo ví, co by se muselo stát, aby z tohoto borce nebyla brzy superhvězda NHL. Profimedia.cz
 Nico Hischier - 22 let (Švýcarsko)  Švýcarský útočník Nico Hischier se stal v draftu roku 2017 kořistí New Jersey Devils jako jednička celého výběru. V ročníku před draftem nastřílel v soutěži QMJHL v 57 zápasech 38 branek a k nim přidal 48 asistencí. Ve své premiérové sezoně v NHL odehrál všech 82 utkání, v nichž se blýskl 52 body (20+32). Od té doby trošku ztratil dech, přesto je to nesmírně perspektivní hráč. Hischier je chytrý, výborný a rychlý bruslař, který se na ledě skvěle orientuje. Zdobí ho předvídavost, takže dokáže odhadnout, co se stane v příštích okamžicích, a často překvapí nečekanou přihrávkou, nebo se elegantně zbaví bránícího hráče a jako tank se řítí s pukem na branku. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Tým budoucnosti? Toto je 5 mladíků, kteří by jednou mohli dotáhnout New Jersey Devils ke Stanley Cupu

Na jedné straně zkušený dvaatřicetiletý kanadský zadák P.K. Subban, na straně druhé talentovaní mladíci, kteří mají podstatnou část hokejové kariéry ještě před sebou. Budoucnost New Jersey Devils stojí na mladých hráčích. A vypadá hodně slibně.

Zatímco aktuálně nejstarší hráč New Jersey - P.K. Subban - odehrál v NHL během 13 sezon už skoro osm set zápasů, jeho o mnoho mladší týmoví spoluhráči se teprve otrkávají v NHL. Na soupisce klubu je momentálně řada hokejistů do 25 let. Celek tedy hodně stojí na jejich výkonech.

V následujících kapitolách a ve fotogalerii najdete pětici hráčů do 23 let, kteří mají největší šanci, že v dresu New Jersey budou hrát v příštích ročnících velmi důležitou roli. Někteří z nich jsou oporami už nyní.

Pokračování 2 / 6

Jesper Boqvist - 22 let (Švédsko)

Jesper Boqvist-New Jersey.jpg

Mezi prvními ve druhém kole draftu v roce 2017 šel na řadu Jesper Boqvist. Momentálně dvaadvacetiletý švédský útočník je stříbrným medailistou z mistrovství světa hráčů do 18 i do 20 let a nejvyšší skandinávskou ligu si vyzkoušel už v sezoně 2015/16, kdy odehrál za Brynäs IF osm utkání.

Boqvist je rychlým bruslařem, který to umí s pukem, je kreativní a hlavně – dříme v něm obrovský hokejový potenciál, který však v zámoří dosud nedokázal prodat. Experti tvrdí, že by mohl být dalším skvělým hráčem z klubu Brynäs, který zazáří v NHL. Ze stejného místa se vydali dobýt nejslavnější soutěž světa třeba Nicklas Backström, Jacob Silfverberg či Elias Lindholm. Nadcházející sezona v NHL pro něho bude zlomová.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ty Smith - 21 let (Kanada)

Ty Smith1.jpg

Čtyři povedené sezony odehrál obránce Ty Smith v juniorské soutěži WHL, než dostal v minulém ročníku první příležitost zahrát si v dresu New Jersey Devils v NHL. Jednadvacetiletý borec byl draftován v roce 2018 jako 17. hráč v celkovém pořadí. Na konci sezony 2018/19 převzal ocenění Bill Hunter Trophy pro nejlepšího zadáka soutěže WHL.

Na obránce je nesmírně produktivní – v posledních třech sezonách v juniorské soutěži pokaždé zaznamenal průměr více než jednoho kanadského bodu na utkání. Je to vynikající bruslař s chytrou hlavou a šikovnýma rukama, takže je excelentním nahrávačem. V premiérovém ročníku v NHL posbíral v 48 zápasech 23 bodů (2+21) a byl vybrán do All-Star týmu nováčků roku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jesper Bratt – 22 let (Švédsko)

Jesper Bratt.jpg

Švédský forvard Jesper Bratt se prvního startu v NHL dočkal v sezoně 2017/18, když mu bylo pouhých 19 let. V debutovém ročníku byl skvělý - zaznamenal 35 bodů (13+22) v 74 zápasech a rychle si zajistil pevné místo v sestavě. New Jersey Devils si talentovaného hráče vybrali před pěti lety až v šestém kole draftu jako 162. v celkovém pořadí a jak to vypadá, byla to šťastná volba.

V Brattovi možná leží ofenzivní budoucnost Ďáblů. Je to kreativní hokejista, který má šikovné ruce a je hodně silný na puku. Ve 22 letech působí na ledě jako ostřílený mazák. Jeho bilance v uplynulé sezoně NHL čítala 30 bodů za sedm gólů a 23 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jack Hughes - 20 let (USA)

Jack Hughes1.jpg

Před draftem NHL v roce 2019 se spekulovalo, po kom sáhne první vybírající, tedy New Jersey. V úvahu přicházela dvě jména – Kaapo Kakko, nebo Jack Hughes. Devils si nakonec pojistili amerického útočníka, který sice na mistrovství světa dospělých na Slovensku neohromil tolik jako jeho finský vrstevník, ale zase exceloval v mládežnických výběrech.

Hughes je podle hokejových expertů výjimečným talentem a naprosto komplexním hráčem. Je nesmírně obratný a rychlý v pohybu i myšlení, špičkově bruslí a má neskutečně šikovné ruce, takže v soubojích jeden na jednoho je to v drtivé většině případů právě on, kdo z nich vychází jako vítěz. Tenhle chlapík má v nohách dynamit. Jakmile dostane puk, dokáže tak zrychlit, že ujede každému soupeři. Kdo ví, co by se muselo stát, aby z tohoto borce nebyla brzy superhvězda NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Nico Hischier - 22 let (Švýcarsko)

Nico Hischier1.jpg

Švýcarský útočník Nico Hischier se stal v draftu roku 2017 kořistí New Jersey Devils jako jednička celého výběru. V ročníku před draftem nastřílel v soutěži QMJHL v 57 zápasech 38 branek a k nim přidal 48 asistencí. Ve své premiérové sezoně v NHL odehrál všech 82 utkání, v nichž se blýskl 52 body (20+32). Od té doby trošku ztratil dech, přesto je to nesmírně perspektivní hráč.

Hischier je chytrý, výborný a rychlý bruslař, který se na ledě skvěle orientuje. Zdobí ho předvídavost, takže dokáže odhadnout, co se stane v příštích okamžicích, a často překvapí nečekanou přihrávkou, nebo se elegantně zbaví bránícího hráče a jako tank se řítí s pukem na branku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud